HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto satışı veya alımı GST’nin sınırları dahilinde: CBIC başkanı

Kripto para birimlerinin meşruiyeti konusundaki tartışmalar sürerken, CNBC-TV18’den Timsy Jaipuria, Dolaylı Vergiler ve Gümrükler Merkez Kurulu (CBIC) başkanı Vivek Johri’yi yakaladı ve kripto ekosistemini vergilendirme konusundaki tutumlarını sordu.

“Mal ve hizmet vergisi (GST) ile kesişen kripto para biriminin birden fazla yönü var. Johri, kripto alım satımıyla ilgilenen bir borsa tarafından sağlanan hizmetler söz konusu olduğunda, bu hizmetler GST kapsamındadır” dedi.

“Kripto’nun biraz inceleme gerektiren diğer yönleri, kripto madenciliği, kripto satışı veya alımı ile nasıl başa çıkılacağı, bunun bir mal veya hizmet tedariki olup olmadığı ve üçüncü yönü, bir kriptonun ödeme yapmak için kullanıldığı yerlerdir. başka türlü tedarik edilen mal ve hizmetler için bir takas ”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Bugün kripto para fiyatları: Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba Inu, Solana yükselişi; İşte daha geniş kripto piyasası trendleri

Johri ayrıca, “Bunlar, ayrıntılı inceleme gerektiren aklıma gelen diğer hususlar. CBIC bu hususları inceleme sürecindedir ve daha sonra onu hukuk komitesine ve GST konseyine götürmek için izlenecek bir prosedür vardır ve zamanı geldiğinde bu konuda kesin bir sonuca varacağız ”dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu