Editörün SeçtikleriFinansHaberlerKripto Para HaberleriRehber

Kripto Satın Almalı mıyım? Önce Kendinize Sormanız Gereken 3 Soru

Kripto Satın Almalı mıyım? Önce Kendinize Sormanız Gereken 3 Soru

  • Kripto fiyatları son birkaç ayda önemli ölçüde düştü.
  • Bazı durumlarda, dipten satın almak ve şimdi yatırım yapmak akıllıca olabilir.
  • Kriptonun sizin için doğru olup olmadığına karar vermek için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Geçen yılın sonlarında rekor seviyelere ulaştıktan sonra, kripto para birimi fiyatları son birkaç ayda bir düşüş yaşadı. Bitcoin ( CRYPTO:BTC ) Kasım ortasındaki zirvesinden bu yana %37 düştü ve Ethereum ( CRYPTO :ETH ) en yüksek seviyesinden yaklaşık %32 düştü.

Bu tür bir oynaklık sinir bozucu olsa da, kriptoda yükselişe geçenlerin çoğu, fiyatlar daha düşükken bunu stok yapmak için bir fırsat olarak görüyor. Önümüzdeki birkaç hafta veya ay içinde fiyatlar tekrar yükselirse, şimdi yatırım yaparak önemli getiriler elde etmek mümkündür.

Bununla birlikte, kripto herkes için doğru değil. Satın almadan önce, yatırım yapmak için doğru zaman olup olmadığına karar vermek için kendinize birkaç soru sorduğunuzdan emin olun.

1. Risk toleransınız ne kadar yüksek?

Genel olarak kripto piyasası, geçtiğimiz yıl içinde patlayıcı bir büyüme yaşadı. Kripto para birimi hala oldukça spekülatif, bu nedenle fiyatlar kısa vadede toparlansa bile, bu tür bir büyümenin uzun vadede devam edeceğinin garantisi yok.

Kriptoya yatırım yaparak çok para kazanmak mümkündür, ancak tüm yatırımınızı kaybetme ihtimaliniz de vardır. Riske karşı yüksek toleransınız varsa, şimdi yatırım yapmak akıllıca bir hareket olabilir. Ancak bu riski almaya istekli değilseniz veya şu anda para kaybetmeyi göze alamıyorsanız, kriptodan kaçınmanız daha iyi olabilir.

2. Önemli miktarda oynaklıkla başa çıkabilir misiniz?

Bitcoin ve Ethereum gibi en büyük kripto para birimlerinin bu son gerilemeden kurtulması için iyi bir şans var. Ancak gelecekte bunun gibi daha fazla gerileme olacağı neredeyse kesin ve bazıları daha da şiddetli olabilir.

En istikrarlı kripto para birimleri bile geçmişte yoğun bir oynaklık yaşadı. Örneğin Bitcoin, yıllar içinde birçok kez değerinin %80’inden fazlasını kaybetti. Ve 2018 boyunca, Ethereum fiyatı %95’e yakın düştü.

Tabii ki, bu kripto para birimlerinin her ikisi de bu gerilemelerden kurtulmayı ve yeni zirvelere yükselmeyi başardı. Ancak uzun vadede başarılı olsalar bile, yol boyunca bazı şiddetli fırtınaları atlatmaya hazır olun.

3. Yatırımlarınızı uzun vadede elde tutmak istiyor musunuz?

Kriptoya yatırım yaparken akılda tutulması gereken bir şey, bunun “çabuk zengin olma” taktiği olmadığıdır. Kısa vadede önemli miktarda para kazanmak imkansız olmasa da, piyasayı etkili bir şekilde zamanlamak ve doğru anlarda alıp satmak son derece zordur.

Kripto ile para kazanmanın en iyi yolu , yatırımlarınızı uzun vadede , yani on yıllar olmasa da birkaç yıl boyunca elde tutmaktır. Fiyatlar kısa vadede önemli iniş çıkışlar yaşayabilir, ancak zaman içinde ortalama getiri arttığı sürece uzun vadede kâr edersiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum 5.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Yatırım söz konusu olduğunda hiçbir zaman garanti yoktur ve bu özellikle kripto için geçerlidir. Kripto para birimi çok fazla potansiyele sahip olsa da, yüksek riskli bir yatırımdır. Potansiyel olarak önemli ödüller için bu riski almaya istekliyseniz, bu sizin için doğru yatırım olabilir. Aksi takdirde, şimdilik başka bir yere yatırım yapmak daha iyi olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Kripto Para Haber Sitesi Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Kripto Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere kripto para veya genel yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu