HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto platformları yeni bir işe alım dalgası başlattı

Birkaç büyük kripto şirketi, olumsuz piyasa koşullarının ortasında yeni bir işe alım dalgası başlattı.

Büyük kripto borsası Kraken, geçtiğimiz hafta ABD ve Birleşik Krallık’ta eklenen 650 yeni iş ile kripto alımında öncülük ediyor. Blockchain iş sitesi Crypto Jobs List tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, tüm pozisyonlar tam zamanlı ve uzak.

Rapor, Kraken’in BT, mühendislik, yönetim, insan kaynakları, pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler, hukuk, finans ve satış dahil olmak üzere çeşitli departmanlardaki pozisyonlar için işe aldığını detaylandırıyor.

Popüler USD stablecoin’inin (USDC) arkasındaki şirket olan Circle, geçen hafta yayınlanan 159 yeni uzaktan tam zamanlı iş ilanıyla ikinci en büyük şirket. İşlerin yaklaşık beşte ikisi pazarlamada ve diğer pozisyonlar satış, BT, finans, yönetim, ürün yönetimi ve proje yönetimini içeriyor.

Rapora göre, Jack Dorseys Square, %85’inden fazlası uzaktan iş olarak ilan edilen 119 yeni iş ilanıyla üçüncü sırada yer alıyor. Şirket esas olarak mühendisler ve geliştiriciler arıyor, ancak aynı zamanda pazarlama, yaratıcı ve tasarım departmanlarında yeni çalışanlar arıyor.

Buna ek olarak, geçen hafta Birleşik Krallık’ta yaklaşık %44’ü uzak işler olan 562 kripto para iş ilanı vardı. İş ilanlarının yaklaşık %30’u yazılım mühendisleri ararken, diğer talep edilen roller arasında ürün yöneticileri, blok zinciri geliştiricileri, pazarlama yöneticileri ve işe alım görevlileri yer alıyor.

Bu arada ayrı bir Bloomberg raporu, Coinbase‘in Avrupa’daki varlığını, borsanın işgücünü yaklaşık %18 veya 1.100 çalışan oranında azaltmasından kısa bir süre sonra gelen yeni çalışanlarla genişletmek istediğini iddia ediyor.

Coinbases iş geliştirme ve uluslararası kalkınma başkan yardımcısı Nana Murugesan’a göre, kripto para borsası İtalya, İspanya, Fransa ve Hollanda dahil olmak üzere yeni pazarlarda kayıt olmak istiyor.

Murugasan’ın tüm bu pazarlarda perakende ve kurumsal ürünlere sahip olmayı hedeflediğimizi aktardığı bildirildi. Genişleme çabalarımızı hızlandırarak misyonumuzu gerçekleştirebildiğimizden emin olmak bizim için neredeyse varoluşsal bir öncelik.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu