Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriFederal Reserve Board (FED)HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto piyasası Fed toplantısına odaklanıyor

Kripto piyasasının gözü Fed toplantısında...

Bugün, günün sonunda, Açık Piyasa Komitesi, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranını 18 üyenin oyuyla ve QE programı kapsamında tahvil geri alımlarının büyüklüğünü belirleyecek. Analistler ve yatırımcılar, doların keskin bir şekilde güçlenmesine ve borsada düşüşe yol açabilecek parasal sıkılaştırmayı bekliyorlar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Tarihsel olarak, kripto para birimleri Fed toplantısının sonucuna kötü tepki verdi, ancak 2021’in sonunda hisse senedi endeksleri ile korelasyonu artırdılar.

Bugün ABD’de faizin uzun yıllardan sonra ilk kez %0,5 artması, finansal piyasaların güçlü bir olumsuz tepkisine yol açacaktır. Bitcoin bu noktaya “üçgen şeklinde sıkıştırılmış” olarak geliyor. Teknik analizdeki bu belirsizlik rakamı, her iki yönde de keskin bir büyük hareketin yüksek olasılığına işaret ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin hala 40.000 dolar civarındaki direnci kırmaya çalışıyor

Fiyatlar düşerse, orta vadeli bir düşüş trendinin oluşumunu garanti eden panik satışlarına yol açacak önemli bir destek seviyesini kıracaklar. Bu durumda 40.000 dolar seviyesi, art arda aylarca ulaşılamaz bir hedef haline gelecek.

Kripto piyasası Fed toplantısına odaklanıyor
Kripto piyasası Fed toplantısına odaklanıyor

Diğer bir seçenek ise, sadece %0,25’lik bir faiz artışı nedeniyle Fed’in kararına tepkinin orta derecede olumsuz olacağı yönünde. Aynı zamanda Fed, QE daralma oranını sağlam tutmayı başarırsa, daha fazla bozulma ve büyüme ile 40.000 $ seviyesine hızlı bir dönüş şansı olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu