Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Piyasası Dibe Ulaştı Mı?

Kripto Piyasası Dibe Ulaştı Mı?

Federal Rezerv, yılın ilk FOMC toplantısını bugün gerçekleştiriyor. Bu iki günlük toplantıdan çıkanlar dünya piyasalarında büyük tepkiye neden olabilir. Fed başkanı Powell, faiz indirimini daha hızlı sona erdirmek ve bu yıl en az üç faiz artırımı uygulamak için özellikle şahin bir sözle toplantıya gidiyor.

Powell silahlarına sadık kalırsa, borsa çok fazla aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya kalacak ve bazıları tarafından makro piyasalar için önde gelen bir gösterge olarak kabul edilen kripto, aşağı doğru bir adım daha atabilir. 30.000 dolarlık direncin kararlı bir şekilde kırılması, Bitcoin’in bu seviyeyi desteğe dönüştüren 2017’nin piyasa zirvesinden bu yana görülmeyen bir seviye olan 20.000 dolara geri dönmesini sağlayabilir.

Twitter: Kripto Açıklaması
Twitter: Kripto Açıklaması

Ancak, bu en kötü durum senaryosu muhtemelen henüz olası değil. En azından kısa vadede. Powell yine de yarın toplantıdan çıkabilir ve piyasalardan çok fazla buharın buharlaştığı göz önüne alındığında daha güvercin bir ton verebilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Rus Kripto Para Borsası Latoken, Eski “Çalışan” Tarafından Saldırıya Uğradı

Pazartesi günü Crypto Banter’da yer alan Gareth Soloway’e göre , Fed bir kaya ile sert bir yer arasında. FED’in faiz oranlarını en fazla birkaç kez artırabileceğini, bunun piyasaları bir çıkmaza sokma olasılığının yüksek olduğunu düşünüyor.

Bitcoin için şu anda çok fazla satılmış gibi görünüyor. Sadece Fed’den oranları yükseltme konuşması, bir numaralı kripto para biriminin oldukça dramatik bir şekilde düştüğünü gördü. Şu anda, tüm yüksek zaman dilimlerinde RSI’nin dibe vurmuş veya dibe yakın gibi göründüğü bir noktadayız.

Yine de sistemdeki kaldıraç hala çok yüksek ve Soloway dahil birçok uzman, buradan yaklaşık 46.000$’a bir sıçramanın muhtemel olduğuna inanıyor, ancak kaldıracın hala ortadan kaldırılması gerekiyor.

Belki de Soloways’in bitcoin’in 20.000 doların altına düşeceği tahmini , mutlak teslimiyeti işaret edecek ve kripto piyasasının toparlanmasına ve daha sağlam bir teknik yapı üzerinde yukarı yönlü yörüngesine devam etmesine izin verecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu