HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Piyasası Baskı Altında

Kripto Piyasası Baskı Altında

Bitcoin, son 3 haftadır son derece kritik bir alanda geziniyor. 42.000 $ ile 39.000 $ arasındaki seviyenin tutulması gerekecek veya muhtemelen Bitcoin’in 2021 ortalarında en son gördüğü 30.000 $ alanına indiğini görebiliriz.

Galaxy Investment Partners’ın CEO’su ve eski bir riskten korunma fonu yöneticisi olan Novagratz, kripto alanında öne çıkan bir isim. Önümüzdeki birkaç hafta içinde oynaklık beklediğinin bilinmesine izin verdi ve kısa süre önce tahvil getirileri arttıkça kripto üzerinde daha fazla baskı beklediğini tweetledi.

Kripto Para Piyasası Üzerinde Daha Fazla Baskı Beklediğin Belirtti
Kripto Para Piyasası Üzerinde Daha Fazla Baskı Beklediğin Belirtti

Novogratz’ın tahvil getirilerinin %2 hedefine ulaşması çağrısı çok uzak değil. ABD tahvil faizi şu anda yüzde 1.88’de oturuyor. Son artış Aralık ortasında %1,36 ile başladı ve son 5 hafta içinde hızla yukarı doğru hareket etti.

Tahvil getirileri, şüphesiz, bu yıl için en az 3’ü tahmin edilen Federal Rezerv faiz artışlarını bekleyen yatırımcıların bir sonucu olarak bu yıl yükselmeye başladı.

Dikkatinizi Çekebilir: QuickNode Altyapısı İle Daha Hızlı Solana: Ekosistem Gecikmesi Çözüldü

Bu tür bir ortam, daha spekülatif oldukları ve bu nedenle risksiz devlet tahvillerinden daha az çekici oldukları düşünüldüğünde, kripto ve teknoloji hisse senetleri için genellikle olumlu değildir.

Bugün Business Insider Australia ile ilgili bir makaleye göre , yatırımcılar 2022 için kripto piyasasının tahmini konusunda gerginler. 2021’de sıfıra yakın faiz oranlarının çok daha nazik bir ortamdan sonra, bu yıl işler daha zor olacak gibi görünüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Nayib Bukele: Twitter hesabından Türkiye’ye Selamlar Mesajı

Makaleye göre, her ikisi de önde gelen kripto yatırımcıları olan Novogratz ve Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, daha fazla satın almadan önce beklediklerini söylediler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu