HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto, Piyasaların Finansal İstikrarını Etkileyebilir Mi?

Finansal İstikrar Kurulu, finansal sistemi izleyen ve onu korumak ve güçlendirmek için önerilerde bulunan uluslararası bir kuruluştur. “Erken Uyarı Tatbikatları” yapmak için Uluslararası Para Fonu gibi kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır.

Rapor şu tonu aldı:

“Kripto varlık piyasaları hızla gelişiyor ve ölçekleri, yapısal zayıflıkları ve geleneksel finansal sistemle artan bağlantılılıkları nedeniyle küresel finansal istikrar için bir tehdit oluşturdukları bir noktaya gelebilirler.”

DeFi ile ilgili rapor, sektörün “hem desteklenmeyen kripto varlıkları hem de sabit paraları kullanarak finansal hizmetler sağladığını” vurguladı. Bazı platformların “bir yargı alanının düzenleyici sınırları dışında veya geçerli yasa ve düzenlemelere uygun olmadığını”, potansiyel risklere ve “şeffaflık eksikliğine” yol açtığını belirtti.

Raporda, stabilcoinlerin “likidite uyumsuzluğu, kredi ve operasyonel risklere maruz kaldığı ve bu da onları rezervlerinde ani ve yıkıcı işlemlere karşı duyarlı hale getirdiği” söyleniyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Colorado Valisi Vergi Ödemeleri İçin Kripto Kabul Etme Planlarını Açıkladı

Fikir

Raporun değinmediği şey, bu belirli varlıkların neden kullanıldığı. Bir Bank of England yetkilisine göre, yatırımcıların “büyük bir çöküşle” sonuçlanabilecek bu tür risklerden kesinlikle uzak durmaları gerekiyor.

Kullanılmalarının nedeni, itibari para sisteminin mevcut tehlikeli çıkmazdan yükselme şansının çok daha düşük olması olabilir. Buna ek olarak, getirinin finansal sistemden neredeyse tamamen ortadan kalktığı gerçeğini de ekleyin ve yatırımcıların akın akın kriptoya akın etmesi şaşırtıcı değil.

Kripto para birimlerinin, yeni ortaya çıkan varlıklar olmaktan kaynaklanan likidite eksikliği göz önüne alındığında, büyük oynaklık dalgalanmalarından muzdarip olmaya devam edeceği dikkate alınmalıdır. Ancak, fiat para sisteminin içinde bulunduğu korkunç derecede tehlikeli konumu göz önünde bulundurduğunuzda, sektöre bahis oynamanın o kadar da kötü bir fikir olmadığı kesinlikle iddia edilebilir.

Hükümet, uluslararası finans kuruluşları ve merkez bankaları dışında hiçbir analist, fiat’ın önümüzdeki birkaç yıldaki şansı için bir miktar para vermez. Merkez bankası dijital para birimleri, süvarilerin finansal sistemi kurtarmak için hala gelmesinin tek yolu gibi görünüyor, ancak her şey söylenip yapıldığında, hala aynı fiat tabanlı ponzi şeması, ancak başka bir şey gibi görünecek şekilde giyinmiş durumda.

Ayrıca, bu bankacıların madeni paralarını kim aklı başında kabul etmek ister ki, her bir işlem gözetlenebilirken, devlet politikasına uymazlarsa durdurulabilir ve banka hesapları bir tuşa basarak kapatılabilir. devlet partisi çizgisine uymayan biri olarak kabul edilirsiniz.

Evet, kripto kesinlikle finansal piyasaları bozabilir. Finansal piyasalar, işlerini yapmaları engellenecek kadar manipüle edilmektedir. Tüm büyük değişiklikler genellikle büyük karışıklıklara yol açar. Mevcut finansal sistemin ölümü ve değiştirilmesi de farklı olmayacaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu