Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri
Trend

Kripto Piyasa Tahmini: 4 Temmuz 2022

Önemli olan ileriye dönük kripto haberlerinin derlenmiş haftalık özeti.

Bu hafta dijital varlık piyasaları, likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalan daha fazla firmayla uğraşıyor, tüccarlar Tether’i açığa çıkarmaya çalışıyor ve Cardano’nun Vasil Hard Fork’u erteleniyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı bu hafta %10,5’in üzerinde düştü ve şu anda 19 bin doların biraz üzerinde seyrediyor. CoinFili’in piyasa değeri tablosundaki ikinci ve üçüncü en büyük (stabil coin olmayan) varlıklar olan Ether (ETH) ve Binance-coin (BNB) de değer kaybetti – sırasıyla 1.059 ABD Doları ve 217 ABD Doları’na oturdu ve yüzde 13,8 ve yüzde 9,8 yaşadı. son 7 gün içinde düşer.

Dijital varlık endüstrisi, aşırı kaldıraç kullanan oyuncuları yatırımlarında daha muhafazakar olanlardan ayırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, Terra/LUNA fiyaskosunun ardından, Santigrat’tan BlockFi’ye ve Three Arrows Capital’e (3AC) kadar bir dizi kredi platformunun titrek zeminde olduğunu gördük. İddiaya göre 3AC, Babel Finance, BlockFi, Celsius ve Voyager Digital’e borçluydu. Firma şimdi New York’ta bölüm 15 iflas başvurusunda bulundu.

Celsius’ta gördüğümüz gibi, Voyager Digital artık müşteri çekme işlemlerini de dondurdu. Voyager’ın 3AC’ye “önemli derecede maruz kaldığı ” bildirildi ve şirket, 3AC’nin 15.250 BTC ve 350 milyon USDC USDC ödünç verildikten sonra kredi geri ödeme gereksinimlerine uymadığını iddia ediyor.

Başka bir kripto borç veren olan Genesis Trading, 3AC ile bağlantısı nedeniyle benzer sorunlarla karşı karşıya. Ve sanki bunlar bir hafta için yeterli teminat çağrıları değilmiş gibi, kripto borç veren CoinFlex, “Bitcoin Jesus”un (Roger Ver) USDC cinsinden 47 milyon ABD Doları borcu olduğunu iddia ediyor. Ver iddiayı reddediyor.

Blockchain analiz şirketi Chainalysis Araştırma Direktörü Kimberly Grauer, bu hafta zincir içi işlemlerin bu kredi devleri tarafından alınan riskleri gösterdiğini bildirdi. Son boğa koşusunda giderek daha fazla borç verme platformu piyasaya girdikçe, kullanıcıları için yüksek getiri sağlamak için kendilerini daha riskli yatırımlarla meşgul buldular – ve bazen birbirlerinin riskli platformlarına yatırım yaptılar.

Custodia Bank CEO’su Caitlin Long, geçen hafta Newsweek’te “Satoshi’nin parlak Bitcoin teknik incelemesinin hiçbir yerinde ‘marj çağrısı’ kelimeleri görünmedi” ve “Bitcoin’in enflasyona göre düzeltilmiş pozitif bir sonuç sağlamak için kaldıraç olarak kullanılmasına gerek olmadığını” savunan düşünceli bir makale yayınladı. dönüş”.

Önceki haftalarda belirtildiği gibi, aşırı kaldıraç kullanan, daha riskli oyuncuları ayıklamaya yönelik piyasa süreci, uzun vadede ekosistem için sağlıklı olacaktır.

TerraUSD çöküşünün ardından düşüş eğilimi gösteren piyasa hissiyatı ve hatta (daha spesifik olarak) stablecoin’lere olan güven eksikliğini gösteren hedge fonları ve tüccarların Tether’i (USDT) açığa çıkarmaya çalıştıkları bildiriliyor. Tether’in piyasa değerine göre en büyük üçüncü dijital varlık olduğu göz önüne alındığında (hem stabil coinler hem de stabil olmayan coinler dahil), Tether’in saldırılara karşı dayanıklılığı birçok dijital varlık sahibi için önemli sonuçlar doğurabilir.

Spot piyasada açığa satış, “DeFi havuzları dengesizliği” ve geri alımların (umarız daha düşük bir fiyatla) bir kombinasyonunu kullanan hedge fonları, görünüşe göre potansiyel likidite zayıflığından yararlanmaya çalışıyor. Genesis Global Trading’in kurumsal satış başkanı Leon Marshall’a göre, değerler şimdiye kadar görünüşte “yüz milyonlarca dolara” ulaştı.

Önümüzdeki haftalar için kripto haberleri

19-21 Temmuz Ethereum topluluğu, Temmuz ayında Paris’te büyük bir etkinlik başlatacak : yaklaşan Ethereum Topluluk Konferansı. “Dünyanın her yerinden 100’den fazla konuşmacıya, çoklu yan etkinliklere, buluşmalara, panellere ve partilere” ev sahipliği yapacak.

Temmuz ayında ay sonu Akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA), blok zincirinin “Vasil sert çatalını” erteledi. Yükseltme, blok boyutu sınırını arttıracak (blok başına daha fazla işleme izin verecek) ve daha düşük işlem ücretleri elde etmeyi umuyor. Bir önceki son tarih 29 Haziran olarak planlanıyordu, ancak şimdi Temmuz ayının son haftası olarak belirlendi.

En İyi 10 Kripto

En İyi 10 Kripto, Kripto, Kripto Para, KriptoPara, Kripto Haberleri, Kripto Haber, Kripto Para Haberleri, Kripto Para Haber, Kripto Piyasa, Kripto Piyasası, Kripto Tahmini, Piyasa Tahmini, Piyasa
En İyi 10 Kripto

Piyasa genelinde bir başka düşüş haftası “kırmızıda”. Solana (SOL), önceki haftaya göre neredeyse %20’lik bir düşüşle başı çekiyor. BNC’nin piyasa değerine göre en iyi kripto varlıkları ilk 10 listesindeki diğer tüm varlıklar da, Mayıs ayında Terra/LUNA’nın ardından son zamanlarda gerçekleşen olayların ardından her biri en az %9,79 düştü.

Bitcoin Fiyat Tablosu

Bitcoin Fiyat Tablosu, BTC Fiyat Tablosu, Bitcoin, BTC, Kripto Piyasa, Kripto Piyasa Tahmini, Piyasa Tahmin, Kripto, Kripto Tahmini, Kripto Tahminleri
Bitcoin Fiyat Tablosu

Glassnode’un en son haftalık raporu, Haziran ayında uzun vadeli sahipleri tarafından yaklaşık 181.000 bitcoin satıldığını kaydetti. Bu uzun vadeli satıcıların, Bitcoin’in “sıfıra gideceğinden” korkan olarak mı tanımlanacağını veya 2021 döngüsünden yalnızca alıcılar olup olmadığını, “nihayetinde… Glassnode, satılan madeni paraları iki gruba ayırdı: (1) iki yıl veya daha fazla süreyle elde tutulanlar ve (2) altı ay ile iki yıl arasında elde tutulanlar.

Görünen o ki, satılan madeni paraların çok azı iki yıldan fazla tutuldu – yani satılanların büyük çoğunluğu altı ay ile iki yıl arasında tutuldu. Eski madeni paraların satılması “daha ​​büyük bir mahkumiyet kaybı” anlamına geleceğinden (görmediğimiz bir şey), veriler Bitcoin’e olan inancın devam ettiğini gösteriyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu