HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse HaberleriNFT Haberleri

Kripto Piyasa Kapitalizasyonuna Göre En İyi 5 Metaverse Tokeni

Muhtemelen Facebook’un Metaverse’e odaklanmak için Meta’ya yeniden markalaşmasını duymuşsunuzdur, duvarlarla çevrili bahçe/kısıtlı fırsat hakkında çok iyi hissetmiyorsunuz ve kazançlı getiriler için daha fazla kripto benzeri açık metaverse bileşenlerine yatırım yapmayı düşünüyorsunuz. Pekala, piyasa değerine göre en iyi 5 Metaverse belirtecine bir göz atalım.

5. UFO Gaming (UFO) – Piyasa Değeri 593 Milyon Dolar

593 milyon dolarlık bir piyasa değeriyle, en iyi 5 Metaverse belirteçleri listemizdeki beşinci, çok zincirli UFO Oyundur . UFO Gaming kendisini şöyle tanımlıyor: “ The Dark Metaverse, üretilebilir oyun içi NFT’lere sahip P2E oyunlarından ve koleksiyonculara oyun içi gelir hakkı sağlayacak Virtual Land’den oluşacak, sürekli genişleyen bir kapalı döngü ekosistemdir. Tüm oyunlar, UFO’nun Mothership Oyun Başlatma Paneli aracılığıyla yönlendirilecek. UFO Her Şeyin Kilidini Açar ”.

UFO Gaming – En İyi 5 Metaverse Jetonları
UFO Gaming – En İyi 5 Metaverse Jetonları

Temel olarak, uzay, gezegenler ve UFO temalı karanlık temalı bir Metaverse. Oyun tabanlı ekonomilere giren daha fazla katılımcıyla değeri artacak olan NFT tabanlı oyunlar ve sanal gayrimenkul kazanmak için bir dizi oyun sunmayı amaçlıyor. Bu Metaverse’deki ilk oyun, karakter basımı ve görev tabanlı oyun ile RPG tarzı Süper Galaktik’tir.

4. Yield Guild Games (YGG) – Piyasa Değeri 653 Milyon Dolar

Öyleyse, Metaverse’e sahibiz, peki ya tüm topluluklar için kazançlı ödüller için zamanlarını ve çabalarını onlara yatırmak isteyen organize bir grup? Kendisini “ YGG, blok zinciri tabanlı ekonomiler aracılığıyla kazanmak için oyuncuları bir araya getiren, oyna-kazan oyun loncası ” olarak tanımlayan Yield Guild Games’e girin . Metaverse’deki yeni dünyaların yerleşimcileriyiz ”. 653 dolarla, ilk 5 Metaverse belirteç listemizde dördüncü sırada.

Yield Guild Games (YGG)
Yield Guild Games (YGG) – En iyi 5 Metaverse Projesi

Yield Guild Games, farklı Metaverse projelerinde getiri toplama arayan merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olan Metaverse’in Yearn Finance’idir. Proje, NFT’ler ve DeFi’nin kesiştiği noktada yer almaktadır. Misyonu, DAO’nun sahip olduğu oyun varlıklarını / NFT’leri, faydayı artırmak ve kar elde etmek için farklı Metaverse’lerde optimize ederek “en büyük sanal dünya ekonomisinin” yaratılması olarak verilmiştir.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Ethereum Metaverse Projelerinde

3. Sandbox (SAND) – Piyasa Değeri 1,47 Milyar Dolar

Şimdi, ilk 5 Metaverse belirteçleri listemizdeki üçüncü girişle milyarlardan bahsediyoruz. Ethereum-native Sandbox , kullanıcıların kendi dijital varlıklarını satın alabilecekleri, satabilecekleri ve hatta oluşturabilecekleri blok zinciri tabanlı bir sanal dünyadır. Çevrimiçi deneyimi, ademi merkeziyetçiliği ve oyun oynamayı kapsayan mükemmel bir deneyim yaratır. Oyun-kazan ve NFT tabanlı ekonomileri birleştirerek hem oyuncuları hem de yaratıcıları kendine çekerek blok zincir teknolojisini kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Yardımcı program belirtecine SAND adı verilir ve platformdaki işlemler ve merkezi olmayan yönetişim için kullanılır.

Sandbox (SAND) - En iyi Metaverse Projeleri 2022
Sandbox (SAND) – En iyi Metaverse Projeleri 2022

2. Decentraland (MANA) – 3,31 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri

İkinci en eski sanal emlak projesi (antik Etheria’dan sonra) – Decentraland 15 Ağustos 2017’de devreye alındı . Kullanıcıların sanal gerçeklik oluşturmasına ve deneyimlemesine olanak tanıyan dijital sims benzeri bir Metaverse platformudur. Kullanıcılar, inşa edebilecekleri arazileri (karşılıksız benzersiz dijital varlıklar) satın alabilirler. Konum, sahip, içerik açıklaması ve erişim kontrollerinin kaydını içerir. Ayrıca, varlıkları geliştirebilir ve bunlardan para kazanabilirler.

Decentraland, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışıyor. MANA, yerel ERC-20 hizmet simgesidir, ancak ERC-71 Fungible Olmayan Simgeler (NFT’ler) standart simgesi LAND, arazi mülkiyetini ve transferleri temsil etmek için kullanılır. Decentraland DAO, Decentraland’ı oluşturan önemli akıllı sözleşmelere ve varlıklara sahiptir – araziler, mülkler, giyilebilir cihazlar, sunucular ve pazar. Ayrıca, özerk işleve, sübvansiyon sağlanmasına, normal çalışmaya vb. izin veren yüksek miktarda MANA jetonunu kontrol eder.

Decentraland (MANA) - 2022 En iyi Metaverse Projesi
Decentraland (MANA) – 2022 En iyi Metaverse Projesi

Kullanıcılar, platformdaki politikaların tam kontrolüne ve dijital varlıklarının işleyişine karar verir. Topluluk, politika güncellemesi, gelecekteki ARAZİ müzayedeleri, izin verilen NFT sözleşmelerinin belirlenmesi, inşaatçı ve pazaryeri vb. konularda oy kullanabilir. Kısacası, oylamak istedikleri her şeye oy verebilirler. Yönetişim mekanizması, Aragon’da yerleşik ve desteklenmektedir. 3,31 milyar dolarlık piyasa değeri ile ilk 5 Metaverse token listemizde ikinci sırada yer alıyor.

En İyi 5 Metaverse Simgesi | Axie Infinity (AXIE) – Piyasa Değeri 8,95 Milyar Dolar

Mevcut Metaverse serisinin tepesindeki apeks yırtıcısının tanıtıma ihtiyacı yok. Axie Infinity , 8,95 milyar $’lık mütevazı bir pazar payına sahip, iyi bilinen ve popüler bir oyna-kazan oyunudur. Bu nedenle, en iyi 5 Metaverse belirteçleri listemizde bir numaradır. Axie Infinity, Ethereum yan zinciri Ronin üzerinde çalışır. Oyuncular, PVP savaşlarında yarışarak, Eksen yetiştirerek ve bunları pazara satarak veya nadir Eksenler toplayarak kazanabilirler.

Axie Infinity (AXIE) - Metaverse
Axie Infinity (AXIE) – Metaverse

Axie Infinity, çoğu Metaverse projesi gibi Smooth Love Potion (SLP’ler) gibi, kullanıcıların Axies’i veya daha yaygın olarak bilinen AXS’yi üretmesine ve yönetişim için gerekli olan ve platform ücretlerinden bir pay almasına izin veren bir çift simge yapısı kullanır. Axie Infinity’de oyuncular, o tur için Eksenlerinin hangi eylemi yapacağını komuta etmek için eylem kartlarını kullanır. Pokemon oyununa çok yakındır. Oyun kitlesel bir şekilde büyüyor ve gelişmekte olan ülkelerdeki birçok insana geçimlerini sağlamak için bir yaşam çizgisi sunuyor. Uzunca bir süre ilk 5 Metaverse belirteçlerinde en üst sıralarda yer alması muhtemeldir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu