Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Piyasa Değeri 2,2 Trilyon Doların Altına Düştü

Kripto düzeltmesi, dünyanın en iyi iki dijital varlığının kilit fiyat seviyelerini koruyamamasının ardından Perşembe günü hızlandı. Bitcoin (BTC) 21 Aralık’tan bu yana ilk kez 47.000 doların altına düştü ve Ethereum (ETH) 3.700 doların altına düştü.

Genel olarak, kripto piyasası değeri son 24 saatte yaklaşık 100 milyar dolar kaybetti. Dijital para piyasasının değeri şu anda yaklaşık 10 günün en düşük seviyesi olan 2.19 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Kasım 2021’de kripto piyasası değeri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 trilyon dolara ulaştı .

Düşen piyasa değeriyle birlikte, Bitcoin ve Ethereum’un hakimiyeti son birkaç gün içinde keskin bir şekilde düştü. BTC’nin pazar hakimiyeti %40,4’e ulaşırken, Ethereum bu haftanın başından bu yana pazar hakimiyetinde %2’den fazla düşüşe tanık oldu. ETH artık kripto piyasa değerinin %20’sini oluşturuyor.

Son zamanlarda yaşanan düşüşe rağmen, uzun vadeli yatırımcılar kripto piyasasının geleceği konusunda iyimserler. Onlara göre, BTC ve ETH’nin temel göstergeleri hala güçlü görünüyor ve tatil sezonunda düşük hacimler, piyasa duyarlılığında bir dönüşün yakın olduğunu gösteriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Polkadot (DOT) Alma Zamanı Geldimi?

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu