Rehber

Kripto Paraya Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Dokuz Şey

Kriptoya Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler 

Bitcoin satın almak için can atıyor , ancak kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı hakkında çok az şey mi biliyor musunuz ? Orada dur! Dijital para birimleri heyecan verici bir yatırım fırsatı olabilir, ancak yeni yatırımcılar, dolandırıcılar tarafından cezbedilirlerse veya sicili olmayan yeni bir kripto para birimini alırlarsa sermayelerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırlar.

Burada, kripto para piyasasına yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken dokuz şeyi gözden geçireceğiz.

1. Zamanlama Her Şeydir

Dijital varlıklar son derece değişkendir ve Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri çok az farkla çılgınca dalgalanabilir. Genel olarak, kripto yatırımcıları ” dip’i satın almaya ” çalışırlar , bu da fiyatı düştüğünde daha fazla altcoin satın alacakları anlamına gelir.

2. Eski Moda Parayla BTC Satın Alabilirsiniz

Gibi Kripto Paralar Coinbase ve Binance yeni yatırımcılara göre düzenlenmiştir. Banka kartınızı, kredi kartınızı ve banka hesabınızı kullanarak sanal para birimleri satın almanızı sağlar. İyi bildirilen söylentilere inanıyorsanız, PayPal gibi finans kurumları da dahil olmayı planlıyor.

3. Dolandırıcılara Dikkat

Sosyal medyada, belirsiz kripto varlıklarından büyük getiriler vaat eden bir yatırım stratejisi hakkında çok fazla yutturmaca görebilirsiniz. Diğerleri, Bitcoin fiyatının nasıl yükseleceği konusunda abartılı iddialarda bulunuyor. Ne yazık ki, kripto dünyasında bazı dürüst olmayan aktörler var – ve milyarlarca dolar Ponzi şemaları ve çıkış dolandırıcılığı yüzünden kaybedildi. CoinMarketCap‘in blogunda bir kripto dolandırıcılığından nasıl kaçınılacağına dair kısa bir kılavuz ve kripto paranızı güvende tutmak için burada başka bir kılavuz var.

4. Bir Yatırım Stratejisi Oluşturun

Başarılı yatırımcılar, kripto para varlıkları için bir plan tasarlar. Bu, fiyatlar belirli bir seviyeye ulaştığında Bitcoin‘lerinin otomatik olarak satılacağı anlamına gelen bir limit emri belirlemeyi içerebilir . Bazı kripto borsaları, kripto piyasasında yerleşik tüccarların hareketlerini kopyalamanıza da izin verir. CoinMarketCap ve DataDash, burada kontrol edebileceğiniz kripto para birimleriyle ticaret yapmak için size bir rehber vermek için bir araya geldi.

5. Gerçek Olamayacak Kadar İyi mi ?

Dolandırıcılar genellikle bir FOMO duygusu, bir şeyleri kaçırma korkusu yaratma konusunda başarılı olurlar. Bir kripto para yatırımı yapmadan önce dikkatlice düşünün ve unutmayın: Bir şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen öyledir. Kripto para endüstrisi, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilecek tarafsız incelemeler ve son derece bağımsız haber siteleriyle doludur.

6. ICO’lar ? Kendi Araştırmanızı Yapın

Şirketlerin yeni kripto para birimleri oluşturup sattığı ilk madeni para teklifleri 2017’de çok popülerdi. Pazar soğumuş olsa da, bazı yatırım fırsatları hala mevcut. Bu son derece riskli olabilir – ve eğer ICO yolunda ilerliyorsanız, teknik incelemeleri baştan sona okuduğunuzdan emin olun ve işlerinin gerçekten blok zinciri teknolojisine ihtiyacı olup olmadığını inceleyin . Kaç tane girişimin çoğunluğa atlamaya çalıştığına şaşıracaksınız.

7. FOMO’ya Dikkat Edin

Bir de boğa piyasasında popüler Kripto paraların onların fiyatları keskin ve hızlı bir şekilde yükselmeye görebilirsiniz. Dikkatli ilerleyin – BTC’yi yüksek fiyatlarla satın almak, düzelirse kötü kayıplara yol açabilir.

8. İyi Bir Kripto Borsası Seçin

Güçlü likidite seviyelerine , bir dizi kripto varlığına, esnek güvenlik önlemlerine ve güvenilirliğe sahip bir kripto borsası arayın. CoinMarketCap, ilk kez Bitcoin satın alanlar için, borsaları kripto satın alma kolaylığına göre sıralayan ve düzenlemeleri ve kabul edilen ödeme yöntemleri hakkında daha fazla bilgi sağlayan bir sayfaya sahiptir.

9. Özel Anahtarlarınızı Koruyun

Son olarak, kripto para biriminizi güvende tutmanız gerektiğini unutmayın. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, bir donanım cüzdanı kullanmaktır, çünkü bu, kripto varlıklarınızın güvenli bir şekilde ve bir internet bağlantısından çok uzakta tutulacağı anlamına gelir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu