NasılNedirRehber

Kripto Paraya Nasıl Yatırım Yapılır?

Kripto Paraya Nasıl Yatırım Yapılır? Kriptoya Nasıl Yatırım Yapılır? Kripto Yatırım, Kripto Para Yatırım Yapmak.

Kripto para birimi, bir yatırım varlık sınıfı olarak ana akım haline geldi. Portföyünüze biraz eklemek istiyorsanız, nasıl başlayacağınızı bulmak zor olabilir. Kripto şu anda düzenlenmemiş ve ona yatırım yapmak Wall Street’ten daha Vahşi Batı hissi verebilir.

Kripto para biriminin temellerini ve buna nasıl yatırım yapmaya başlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Bakalım Kripto Paraya Nasıl Yatırım Yapılır?

Kripto para nedir?

Kripto para birimi, işlemleri doğrulamak veya yeni birimler oluşturmak için merkezi bir otoriteye dayanmayan bir tür dijital para birimidir. Bunun yerine, sahteciliği önlemek için kriptografiye güvenir.

Blockchain teknolojisi kripto para birimini destekler. Bir blok zinciri, belirli bir kripto para biriminde yapılan işlemler gibi herhangi bir şey hakkında bilgi içerebilen bireysel veri bloklarından oluşur. Her veri bloğu bir önceki bloğa referans vererek bir blok zinciri oluşturur. Referans, zincirin değişmez kalmasını sağlamak için kriptografi kullanır, böylece bilgisayar korsanları verileri değiştiremez.

Şu anda var olan binlerce kripto para birimi var. Bu, büyük ölçüde akıllı sözleşmeler kullanarak yeni bir para birimi oluşturma kolaylığından kaynaklanmaktadır. Yeni madeni paralar, blokları doğrulayan iyi kurulmuş bir bilgisayar ağına sahip olan mevcut bir blok zincirine kolayca binebilir.

Dikkatinizi Çekebilir: NFT’lerin Çevreye Etkisi Nedir?

Yatırım yapmak için bir kripto para birimi nasıl seçilir

Devam etmeden önce ve birileri bunun iyi bir yatırım olduğunu söylediği için biraz para veya jeton satın almadan önce, biraz araştırma yapmak size fayda sağlayacaktır.

Her şeyden önce, iyi bir kripto para birimi seçmenin iyi bir hisse senedi seçmeye benzemediğini anlamak önemlidir. Hisse senedi, hissedarları için kar yaratan veya en azından bunu yapma potansiyeline sahip bir şirketteki mülkiyeti temsil eder. Bir kripto para birimine sahip olmak, sıfır gerçek değeri olan bir dijital varlığın sahipliğini temsil eder.

Bir kripto para biriminin fiyatını arttıran veya azaltan şey basit arz ve taleptir. Artan talep ve sınırlı bir arz artışı varsa, fiyat yükselir. Arz kısıtlanırsa, fiyat yükselir ve bunun tersi de geçerlidir. Dolayısıyla, bir kripto para birimini değerlendirirken, cevaplanması gereken en önemli sorular arzın nasıl arttığı ve madeni paraya olan talebi neyin yükselteceğidir.

Bu soruları, bir kripto para birimi ekibinin projelerine ilgi çekmek için yayınladığı teknik incelemeyi okuyarak cevaplayabilirsiniz. Bir projenin yol haritasına bakın ve talebin artmasına neden olabilecek herhangi bir şey olup olmadığına bakın. Bir projenin arkasındaki ekibi araştırın ve vizyonlarını gerçekleştirme becerilerine sahip olup olmadıklarına bakın. Halihazırda kripto para birimine yatırım yapan bir topluluk bulmaya çalışın ve duygularını ölçün.

Bir kripto para birimine halihazırda ne kadar para aktığını düşünmek de önemlidir. Piyasa değeri zaten çok yüksekse, çok fazla potansiyel büyüme kalmayabilir. Erken yatırımcılar parayı masadan kaldırmaya çalıştıkça, yüksek bir fiyat talebi frenleyecek ve arzı artıracaktır.

Kripto para birimlerine nasıl yatırım yapılır

İyi bir yatırım yapacağını düşündüğünüz bir kripto para birimi bulduğunuzda, satın almaya başlamanın zamanı geldi.

İlk adım, bir kripto para birimi değişimi ile bir hesap açmaktır. Çoğu borsa komisyoncusu, kripto para birimi ticaretini desteklemez. Coinbase ( NASDAQ:COIN ) ABD’deki en popüler ve yeni başlayanlar için uygun borsalardan biridir. Diğer seçenekler arasında Gemini ve Robinhood ( NASDAQ:HOOD ) ve SoFi ( NASDAQ:SOFI ) gibi daha yeni brokerlar kriptoyu destekler. Sadece kullanmak istediğiniz borsanın satın almak istediğiniz kripto para birimini de desteklediğinden emin olun.

Hesabınıza itibari para birimi ile para yatırdıktan sonra, kripto para biriminizi satın almak için sipariş verebilirsiniz. Borsadaki emirler, borsadaki emirlerle aynı şekilde çalışır. Borsa, alış emrinizi aynı fiyattan satış emri veren biri ile eşleştirecek ve alım satım yapacaktır.

Alım satımınız tamamlandığında, borsa sizin için kripto paranızı bir emanet cüzdanında tutacaktır.

Kripto para birimi satın almak işin kolay kısmı. Bir kripto yatırımcısı olarak volatiliteye hazırlıklı olmalısınız. Genel olarak kripto, hisse senetleri gibi geleneksel varlık sınıflarından daha değişkendir. Sadece birkaç saat içinde %10 veya daha fazla fiyat dalgalanmaları çok yaygındır.

Ek olarak, portföyünüzün ne kadarını nihai olarak belirli bir kripto para birimine ve genel olarak varlık sınıfına tahsis etmek istediğinizi düşünmelisiniz. Kriptonun oynaklığı ile kendinize geniş bantlarda kabul edilebilir tahsisler verdiğinizden emin olun. Yatırımlarınız bu bantların dışına çıkarsa, yeniden dengelediğinizden emin olun.

Kripto para birimine yatırım yapmanın avantajları ve dezavantajları

Kripto para birimine yatırım yapmanın birkaç avantajı vardır:

  • Çeşitlendirme: Kripto para biriminin değeri, hisse senetleri, tahviller veya diğer varlık sınıflarının fiyatı ile ilişkili görünmüyor. Bununla birlikte, kripto para birimi yalnızca yaklaşık on yıldır var olduğundan, bu konudaki veriler sınırlıdır. Teorik olarak, kripto fiyatının geleneksel varlıkların fiyatıyla ilgisi olmadığı mantıklı.
  • Geri dönüş potansiyeli: Kripto para birimi, benimseme arttıkça son derece güçlü getiriler üretti. Çoğu insan, sağlam bir kripto para birimi yatırımının beklenen getirisinin hisse senetlerinden daha büyük olduğu konusunda hemfikirdir.
  • Ek fayda: Hisse senetlerinden farklı olarak, bazı kripto para birimleri fayda sağlar. Örneğin Bitcoin ( KRİPTO:BTC ) mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabilir. Diğer belirteçler, projelere erişim veya bir projenin hizmetlerinde indirim sağlayabilir.

Ancak yatırımcılar için de bazı büyük dezavantajlar var:

  • Sınırlı düzenleme: Kripto para birimi endüstrisinde sınırlı düzenleme vardır, bu da yoğun şekilde düzenlenmiş borsaya yatırım yaparken sahip olduğunuz korumaya sahip olmadığınız anlamına gelir. Örneğin, hesabınız saldırıya uğrarsa, yatırımınızın herhangi bir rücu olmaksızın tamamen gittiğini görebilirsiniz. Yatırım yaptığınız coin dolandırıcılık olarak çıkarsa yapacak bir şey yok. Ayrıca, artan düzenleme, bazı kripto para birimlerine olan talebi azaltabilir ve yatırım için bir risk oluşturabilir.
  • Yüksek oynaklık: Kripto para birimi fiyatları günlük bazda çılgınca değişebilir. Bu tür büyük fiyat dalgalanmalarını bazı yatırımcılar için hazmetmesi zor olabilir.

Yeni başlayan bir yatırımcı olarak düşünülmesi gereken en iyi kripto paralar

Başlangıç ​​seviyesinde bir kripto para yatırımcısı olarak, pürüzlü bir elmas bulmaya çalışmamalısınız. Onları desteklemek için yerleşik ağlara sahip daha yerleşik kripto para birimleri ile ayaklarınızı ıslatmalısınız. Bu, kripto para birimi yatırımının mekaniğine ve portföyünüze nasıl uyduğuna daha aşina olmanızı sağlayacaktır.

Bitcoin ( KRİPTO:BTC ) başlamak için kolay bir yerdir. Her kripto para borsası, Bitcoin ticaretini destekleyecektir. İyi kurulmuş ve Bitcoin ile ne elde ettiğinizi biliyorsunuz. Fantezi bir şey değil, sadece dijital para, ancak yaygın olarak benimsenmesini sağlayan ilk hamle avantajına sahip. Bu, Bitcoin’e gerçekten bir değişim aracı olarak kullanılabilir olma konusunda rekabet avantajı sağlar.

Ether ( KRİPTO:ETH ) yeni başlayan yatırımcılar için de iyi bir seçimdir. Ethereum teknolojisi, akıllı sözleşmeleri yürütmek ve merkezi bir otorite olmadan finansal hizmetler sağlamak için Ethereum blok zincirini kullanan çoğu DeFi projesinin arkasındadır. Ne zaman bir kullanıcı blok zincirine akıllı bir sözleşme yazmak isterse, bunu yapmak için Ether’e ödeme yapmak zorunda kalacak. DeFi uygulamalarının artan oranda benimsenmesi, Ether için daha fazla talebe yol açacaktır.

Yeni başlayan yatırımcılar için üçüncü bir seçenek Cardano’dur ( KRİPTO:ADA ). Cardano, blok zincirindeki blokları doğrulamak için bir hisse kanıtı sistemi kullanarak daha enerji verimli olacak şekilde tasarlanmış Ethereum’a bir alternatif sunuyor. Bu nedenle, şu anda Ethereum’dan çok daha düşük işlem ücretlerine sahiptir. Ek olarak, Cardano, Bitcoin’e benzer şekilde tokenin toplam arzı üzerinde sert bir sınıra sahiptir. Bu, arzın gelecekte kısıtlanabileceği ve bu da fiyatı daha da yükselteceği anlamına geliyor.

Kripto para birimlerine yatırım yaparak para kazanmak

Kriptoya yatırım yapmak, araştırmanızı yapmanızı ve çılgın bir yolculuk olacağından emin olan bu süreçte yatırımınızdan yeterince emin olmanızı gerektirir. Bunu yapabilirseniz, beklenen getiriler diğer varlık sınıflarının çoğundan daha yüksek olduğu için getiri buna değebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Kripto Para Haber Sitesi Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Kripto Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere kripto para veya genel yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu