Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEditörün SeçtikleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri
Trend

Kripto paralara talep artıyor

Özellikle Rusya, Ukrayna ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde kripto paralara hızlı bir talep kaydedildiğini belirtiyor.

Kripto analistlerine göre, Rusya ve Ukrayna’da uygulanan yaptırımlar ve zorlu ekonomik durumdan kaynaklanıyor. ABD’de talep, sanal varlıklarla çalışan tüccarların ve şirketlerin sayısının geçen ay keskin bir şekilde artmasından kaynaklanıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Araştırmanın sonuçlarına göre, 2022’nin ilk çeyreğinde ABD, blockchain, Metaverse , NFT ve kripto para birimleri ile ilgili en fazla sayıda yeni şirket kaydetti.

Kripto analistleri, küresel ekonomideki durumun bozulmaya devam ettiğine, fiat para birimlerinin değer kaybettiğine ve bunun Bitcoin ve diğer sanal para birimlerine artan ilgiye yol açtığına inanıyor. Bitcoin’in sürdürülebilir bir boğa eğilimi göstermemesine rağmen, kripto piyasası katılımcıları BTC’nin uzun vadede fiyatının artacağına inanmaya devam ediyor.

NFT’lere ve Meta’ya olan talep, şüpheci değerlendirmelere rağmen trendde kalmalarından kaynaklanmaktadır. Decentraland, The Sandbox, Somnium Space, Roblox gibi platformlar rekor sayıda yeni üye çekmeyi başardı.

Gucci, Dolce ve diğerleri gibi şirketler Metaverses’e artan ilgi gösteriyor. Kendi NFT koleksiyonlarını yayınladıklarını bildiriyorlar. Gösteri dünyasının ve sporun temsilcileri de aynı şeyi yapıyor.

ABD’deki Blockchain şirketleri, işgücünü genişlettiklerini belirtiyor. Örneğin, Terra şirketi personelini birkaç yüz kişiden fazla artırdı.

Dikkatinizi Çekebilir: 2022 için XRP Tahmini

Aynı zamanda Kripto, kripto para birimlerine olan talebin Hindistan ve Brezilya’da da arttığını belirtiyor. Onlarda, sanal varlıklara olan talep yüzde 40’tan fazla arttı. Rusya Federasyonu’nda, kripto para birimlerinin popülaritesi, onlar aracılığıyla para çekebilmeniz ve yaptırım listelerinde bulunan malları satın alabilmeniz gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Ukrayna’da kripto para birimleri, mültecilere ve askeri birimlere yardım eden gönüllü ve hayırsever fonları yenilemek için kullanılıyor.

Kripto, kripto para birimlerine olan talebin bu yıl boyunca sabitleneceğini ve giderek daha popüler hale gelecekleri ülkelerin listesinin artmaya devam edeceğini varsayıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu