Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEditörün SeçtikleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri
Trend

Kripto paralara talep artıyor

Özellikle Rusya, Ukrayna ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde kripto paralara hızlı bir talep kaydedildiğini belirtiyor.

Kripto analistlerine göre, Rusya ve Ukrayna’da uygulanan yaptırımlar ve zorlu ekonomik durumdan kaynaklanıyor. ABD’de talep, sanal varlıklarla çalışan tüccarların ve şirketlerin sayısının geçen ay keskin bir şekilde artmasından kaynaklanıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Araştırmanın sonuçlarına göre, 2022’nin ilk çeyreğinde ABD, blockchain, Metaverse , NFT ve kripto para birimleri ile ilgili en fazla sayıda yeni şirket kaydetti.

Kripto analistleri, küresel ekonomideki durumun bozulmaya devam ettiğine, fiat para birimlerinin değer kaybettiğine ve bunun Bitcoin ve diğer sanal para birimlerine artan ilgiye yol açtığına inanıyor. Bitcoin’in sürdürülebilir bir boğa eğilimi göstermemesine rağmen, kripto piyasası katılımcıları BTC’nin uzun vadede fiyatının artacağına inanmaya devam ediyor.

NFT’lere ve Meta’ya olan talep, şüpheci değerlendirmelere rağmen trendde kalmalarından kaynaklanmaktadır. Decentraland, The Sandbox, Somnium Space, Roblox gibi platformlar rekor sayıda yeni üye çekmeyi başardı.

Gucci, Dolce ve diğerleri gibi şirketler Metaverses’e artan ilgi gösteriyor. Kendi NFT koleksiyonlarını yayınladıklarını bildiriyorlar. Gösteri dünyasının ve sporun temsilcileri de aynı şeyi yapıyor.

ABD’deki Blockchain şirketleri, işgücünü genişlettiklerini belirtiyor. Örneğin, Terra şirketi personelini birkaç yüz kişiden fazla artırdı.

Dikkatinizi Çekebilir: 2022 için XRP Tahmini

Aynı zamanda Kripto, kripto para birimlerine olan talebin Hindistan ve Brezilya’da da arttığını belirtiyor. Onlarda, sanal varlıklara olan talep yüzde 40’tan fazla arttı. Rusya Federasyonu’nda, kripto para birimlerinin popülaritesi, onlar aracılığıyla para çekebilmeniz ve yaptırım listelerinde bulunan malları satın alabilmeniz gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Ukrayna’da kripto para birimleri, mültecilere ve askeri birimlere yardım eden gönüllü ve hayırsever fonları yenilemek için kullanılıyor.

Kripto, kripto para birimlerine olan talebin bu yıl boyunca sabitleneceğini ve giderek daha popüler hale gelecekleri ülkelerin listesinin artmaya devam edeceğini varsayıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu