Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto para topluluğu bir farenin beynine Bitcoin yerleştirecek

Kripto para topluluğu bir farenin beynine Bitcoin yerleştirecek

Genetiği düzenlenecek farenin çocuklarının da Bitcoin taşıyacağı düşünülüyor

BitMouseDAO adlı merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO), gen düzenleme teknolojisini kullanarak bir farenin beynine Bitcoin yerleştirmeyi hedefliyor.

25 Ocak’ta kurulan organizasyonun henüz yalnızca iki yatırımcısı var. Yani hedeflediği bilimsel işlemleri finanse etmek için daha çok yolu var.

BitMouseDAO üyeleri, canlı bir nesneyi gerçek anlamda paraya dönüştürmenin “çok havalı” olacağını düşünüyor.

VICE‘a açıklamalarda bulunan topluluk, “Farenin değerini doğrudan Bitcoin’e bağlayacağız ve Bitcoin’in günlük değeriyle birlikte o da dalgalanacak” ifadelerini kullandı:

Belki farenin değeri 10 yıl içinde 100 milyon dolar olacak ya da belki hiçbir değeri olmayacak.

DAO’nun hedefleri bilimsel çaba gerektirse de üyeler, aslında bu organizasyonun bir sanatçılar topluluğu olduğunu söylüyor.

BitMouseDAO, Bitcoin’i fareye yerleştirme gibi cesur bir fikirle kripto dünyasını sanat dünyası ve biyolojik dünyayla birleştiren bir sanat projesidir.

Üyeler ayrıca, “biyokimyasal bir canavar yaratmak” istemediklerini belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: Bored Ape Yacht Club Arkasındaki Blockchain Laboratuarı A16z İle Görüşmelerde Bulunduğu Bildirildi – NFT Haberleri

Bitcoin fareye nasıl yerleştirilecek?

Ekibin bir fareye Bitcoin yerleştirebilmesinin iki yolu var. Bunlardan ilki bir Bitcoin cüzdanının “anahtar” diye bilinen şifresini hayvanın DNA’sına eklemek.

Bilim insanlarının DNA dizilerindeki genetik kodları düzenlemek için geliştirdiği yöntemler var. Bu yüzden BitMouseDAO’nun hedefi bu alanda bir ilk olmayacak.

Bu seçenekte organizasyon, cüzdanın anahtarına karşılık gelen bir DNA dizisi üretmek ve döllenme sırasında fareye kodlamak için bir biyoteknoloji firmasıyla anlaşmayı planlıyor.

Bu plan başarıya ulaşmazsa devreye virüsler girecek. İkinci seçenekte genetikçilerin cüzdanın anahtarını taşıyan zararsız bir virüs üretmesi ve onu farelere enjekte etmesi amaçlanıyor.

BitMouseDao, farenin görüntülerinin NFT’lerini üreteceğini ve ardından açık artırmaya çıkaracağını bildiriyor:

Son teklif veren, farenin fiziksel bir resmini de alacak.

DAO nedir?

Merkeziyetsiz otonom organizasyonlar, blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmelere dayanan belirli kurallar aracılığıyla bir amaç uğruna kurulan özerk şirketler veya örgütler olarak düşünülebilir.

Geleneksel şirketler çoğunlukla yöneticilere aitken, DAO’larda uygulanacak herhangi bir karar ve yapılacak değişiklik için tüm üyelerin oy kullanması gerekiyor.

Bir DAO’ya katılmak için organizasyonun kullandığı kripto para birimini satın almak gerekiyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu