Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Kripto Para Piyasasının Yükseliş ve Düşüş Nedenleri!

Kripto para piyasası neden düşüyor neden yükseliyor?

Kripto para piyasa değeri, son beş seansta 200 milyar dolar ekleyerek 1,9 trilyon dolar ile Mart ayının en yüksek seviyelerine yükseldi. Olumlu eğilimin haftanın ilk yarısında devam etme şansı var, ancak dijital para birimlerinin diğer dinamikleri dünya düzenleyicileri, NATO, ABD ve AB’nin siyasi kararları tarafından belirlenecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Çin Halk Bankası’nın Pazartesi günkü oran ve para politikasına ilişkin kararı, finans yetkilileri içerdekilerin beklentilerini karşılayarak ekonomiyi bir teşvik paketiyle desteklerse Bitcoin ve altcoin alımlarına yol açabilir.

Çin, Eski ve Yeni Dünya göstergelerine göre düşük enflasyon büyümesi ve ayrıca güçlü istatistiklere güvenerek oranı düşürebilir ve piyasalara likidite pompalayabilir. Çin, öncelikle gayrimenkul sektörünü ve bilişim sektörünün gelişimini destekleyecektir.

Çin pozitifliği sadece haftanın ilk yarısında sürecek. Salı gününden itibaren, kripto para biriminin ana konulardan biri olacağı Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) zirvesi başlayacak. Bu önemli toplantıda, gelişmiş ülkelerdeki düzenleyiciler, yaptırımları atlatmak için dijital varlıkları kullanmanın mevcut yüksek riskli durumunda sadece kelimelerin ötesine geçecek.

BIS zirvesi, kripto para birimlerinin uluslararası düzenlemesini sıkılaştırmak için çerçeve anlaşmaları kabul ederse, Bitcoin ve altcoinler satışların altına düşecek. Ek bir olumsuzluk, itibari paraya sabitlenmiş sabit tokenlerde koordineli bir konum olabilir. BIS, yakın zamanda ortaya çıkması istikrarlı paraların uluslararası düzenlemesi için önlemlere yol açacak olan bağımsız kripto para birimleri CBDC’nin oluşturulmasını denetler.

Zirve Çarşamba günü sona erecek, ancak Perşembe günü Avrupa’yı ziyaret edecek ABD Başkanı Joe Biden’in katılımıyla NATO ülkeleri toplantısı yapılacak. Bu andan itibaren finans ve emtia piyasaları için bir belirsizlik dönemi başlayacak.

Dikkatinizi Çekebilir: Pantera Capital’in başkanı Bitcoin’in 400.000 dolar olabileceğini tahmin ediyor!

Ateşkes ve barış getirmeye yardımcı olan herhangi bir ilerleme, endekslerde ve kripto para birimlerinde patlamaya yol açacaktır. Düşmanlıkların yoğunlaşması, hafta sonunda açıklanan ekonomik istatistiklere dikkat edecek olan yatırımcıların ruh halini olumsuz etkileyecek. Rakamlar, Avrupa ekonomisinin 21. yüzyılın en büyük felaketine girdiği durum hakkında bir fikir verecektir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu