HaberlerKripto Para Analizleri

Kripto para piyasasının önümüzdeki hafta büyümeye devam etme şansı nedir?

Kripto para piyasası haftayı 950 milyar doların üzerinde bir kapitalizasyon büyümesiyle sonlandırıyor.

İşlemlerin artan etkinliğine ve artan ticaret hacimlerine bakılırsa, yatırımcılar dijital para birimlerini minimuma döndürebilecek düzeltici bir harekete yol açacak 1 trilyon dolar çubuğuna ulaşmayı hedefliyor.

Kripto para birimi kapitalizasyonunun 1 trilyon doların üzerinde büyümesi senaryosu, önemli olaylarla dolu Pazartesi günü gerçek olabilir.

Gelişmiş ülke Merkez Bankaları başkanlarının ve yedi devlet başkanının konuşmalarında ekonomik tahminler, yüksek enflasyonla mücadele ve ulusal ekonomilerde olası bir durgunluktan korunma planları yer alacak.

Ayrıca G7 zirvesi ve ECB forumunun katılımcıları kesinlikle kripto para konusuna değinecek. Terra ekosisteminin çöküşü, CeFi platformu Celsius’un iflası hakkındaki söylentiler ve Three Arrows Capital (3AC) hedge fonu, düzenleyicilerin yorumları olmadan yapamaz.

Terra yatırımcıları, LUNA ve UST tokenlerinin amortismanı nedeniyle 30 milyar dolardan fazla kaybetti. Celsius ve 3AC’nin çöküşü durumunda, her iki girişimin diğer kripto projelerinin birçok havuzuyla birbirine bağlı olması nedeniyle yatırım kayıpları birçok kez artacaktır.

Analistler, Merkez Bankaları başkanlarının gelecekteki toplantısını ve dijital para birimlerini düzenlemek için açıklanan olası önlemleri olumlu değerlendiriyor. DeFi platformlarına değinmeden stablecoin’ler ve CeFi endüstrisinin lisanslanması hakkında konuşacağız.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin balinaları büyüyor

Hisse senetleri ve dijital para birimleri için olası bir negatif çizgi Salı gününden itibaren başlayacak ve hafta sonuna doğru artacak.

İkinci iş gününde ABD, başarısızlığı ABD ekonomisinde resesyon korkularını derinleştirecek olan tüketici güven istatistiklerini yayınlayacak. Almanya’da enflasyon Çarşamba günü, Cuma günkü Euro Bölgesi enflasyon rakamlarından önce açıklanacak. Kasım ayından itibaren, kripto para birimlerinin tüm yerel minimumları, ABD ve AB’deki tüketici fiyatlarındaki büyüme kayıtlarıyla ilişkilendiriliyor.

Belirleyici faktör, perakendecilerin finansal raporlarının yayınlanması olacaktır. Nike, H&M, Bed Bath & Beyond ve Walgreens, şirketin üç aylık raporlarından önce gelecek hafta rakamlarını açıklayacak. Yatırımcılara, Şubat olaylarının perakende satışları ve şirket kazançlarını nasıl etkilediği hakkında bir fikir verecekler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu