Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Kripto Para Piyasasının Analitik İncelemesi

Geçen hafta kripto para piyasasının ana haberleri, büyüme ve düşüşün önde gelen liderlerinin yanı sıra bugünün piyasa analizinde BTC ve ETH maliyetindeki değişikliklere genel bir bakış.

Kripto para piyasası, ABD Başkanı Joe Binden’in dijital varlıkları düzenlemeye yönelik yürütme emrine olumlu yanıt verdi. Kararname, kripto endüstrisi için yeni kurallar ve kısıtlamalar getirmedi, ancak yalnızca düzenleyicilerin sektöre desteğe yol açabilecek çabalarını pekiştirdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bu arada Avrupa Parlamentosu’na PoW’a dayalı kripto para birimlerinin sınırlandırılması için bir yasa tasarısı sunuldu, ancak oylama sonuçlarına göre PoW modeline dayalı kripto para madenciliğinin fiili yasağına ilişkin bölüm taslaktan çıkarıldı. kanun.

Bu ve diğer olayların kripto varlıkların değerini nasıl etkilediği hakkında – haftalık incelemede.

Fiyat açısından en karlı, altcoinlerin lideri: POLS

  • POLS / USDT: + %65.21
  • PROPS/USDT: +%51.67
  • GERİ/USDT: +%17,09
  • YOYO / USDT: -%-11.16
  • DHT/USDT: -%10.61
  • THG/USDT: -%8.94

Bu hafta en karlı altcoinlerin lideri, Polkastarter projesinin (POLS) kripto varlığını %65’ten fazla bir artışla yönetti. Bu varlığın günlük işlem hacmi ortalama 170 milyon dolar.

Dikkatinizi Çekebilir: Polkadot Fiyatı, 20 Dolara Yükselmeye Hazırlanıyor

POLS, haftanın en karlı altcoinlerinin TOP listesinde liderdir.

Polkastarter (POLS), token havuzları ve zincirler arası açık artırmalar için oluşturulmuş yönetişimsiz bir protokoldür ve projelerin merkezi olmayan ve birlikte çalışabilir Polkadot tabanlı bir ortamda sermaye artırmasına olanak tanır. Polkastarter ile merkezi olmayan projeler, sermayeyi ucuz ve hızlı bir şekilde artırabilecek ve değiştirebilecek. Kullanıcılar güvenli ve uyumlu bir altyapıya katılabilecek ve popüler ERC-20 standardının çok ötesine geçen varlıkları kullanabilecek.

BTC Teknik Analizi: Ayı Üçgeni

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView
BTC/USDT günlük grafiği.
Kaynak: TradingView

BTC fiyatı, geçen hafta destek çizgisine geri çekilmesinin ardından grafikte düşüş üçgeni oluşumunu sürdürüyor. En büyük kripto varlığı 44.200 dolar seviyesini geçemedi. Başarısız girişimlerin ardından BTC fiyatı önemli ölçüde gerileyerek 38.650 dolara düştü ve 200 ve 50 günlük hareketli ortalamaların (MA) altına düştü.

Şu anda jeopolitik piyasadaki durum son derece öngörülemez ve istikrarsız, bu da tüm finansal piyasalarda oynaklığa yol açıyor ve daha fazla varlık fiyatı dalgalanmaları hakkında güvenle konuşmayı imkansız kılıyor. Tüccarlar, daha önce olduğu gibi, ticarette kritik kayıplardan kaçınmak için küçük Zarar Durdurmalarını kullanmalıdır.

ETH Teknik Analizi: BTC ile Korelasyon

Günlük ETH/USDT grafiği. Kaynak: TradingView
Günlük ETH/USDT grafiği.
Kaynak: TradingView

Bitcoin senaryosunu tekrarlayan Ethereum, bir “düşüş üçgeni” modeli oluşturdu. Grafikteki kilit seviyeler hala 3.350 dolar ve 2.400 dolar – direnç ve destek çizgileri ve kripto varlığının fiyatı 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların (MA) altına düştü.

Ethereum hala BTC’ye oldukça bağımlıdır ve grafikte herhangi bir yönde bağımsız değişiklik yapamaz. Ayı üçgeni mevcut durumda olumsuz bir sinyaldir. Yatırımcıların, BTC tablosundaki olayları izlerken kendi risk yönetimini hesaba katmaları ve Stop-Loss tutmaları gerekir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu