NasılNedirRehber

Kripto Para Fiyat Endeksi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu rehberimizde, kripto para fiyat endeksi nedir, kripto para fiyat endeksi ne işe yarar gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Kripto para birimi, pazardaki popülerliği ve kullanılabilirliği ile büyümeye devam ediyor ve bu, bir dizi farklı kripto para biriminin oluşturulmasına yol açtı. Sonuç olarak, tüm bu para birimlerini ve bunlarla yapılan yatırımların analizlerini takip etmek önemlidir. İşte burada Kripto Fiyat Endeksi (CPI) devreye giriyor. CPI ile, kripto yatırımlarını özel ilgi alanlarınıza ve ihtiyaçlarınıza daha uygun bir şekilde endeksleme yöntemine sahip oluyorsunuz.

Kripto Fiyat Endeksi Nedir?

Birincisi, CPI veya Crypto Price Index , Dow Jones Industrial Average’ın kripto para birimi versiyonudur. Kripto para birimine yatırım yapmayı seçenlerin mevcut pazarı, eğilimleri ve yatırımlarından en iyi getiriyi nereden elde edebileceklerini daha iyi tanımalarına olanak tanır. Oldukça gelişmiştir ve bir yatırımcının belirli bir yatırımı satın almadan önce bilmek isteyeceği kapsamlı miktarda bilgi sağlar. Ancak CPI, dikkate almak isteyeceğiniz bir dizi farklı özellik de sağlar. Aslında bu diğer özelliklerin yanı sıra iki farklı ürün de mevcut.

Kripto Para Fiyat Endeksinin Sağladığı Kolaylıklar

Ademi merkeziyetçilik – Bu platform blok zinciri tabanlıdır. Bu, sistemin güvenlik özelliklerine katkıda bulunmaya yardımcı olan tamamen merkezi olmadığı anlamına gelir. Kararlardan tek bir merkezi otoritenin sorumlu olmamasını sağlar ve aynı şekilde topluluk içindeki kişilerin onu sürdürmekle görevli kişiler olmasını sağlar.

Kararlılık – Tüm sistem, şu anda mevcut olan en yaygın blok zinciri formüllerinden biri olan Ethereum üzerine kurulmuştur. Bu ayrıca sistemin kararlı olduğuna ve bağlantı ve performansın kullanıcılar için tamamen kararlı ve basit olacağına dair daha iyi bir güvence sağlar.

Güvenlik — Bu, kullandığınız herhangi bir platformun en önemli özelliklerinden biridir ve CPI ile son derece yüksek teknolojidir. Bu kısmen, verilerin değiştirilememesini ve tüm işlemlerin güvenli olmasını sağlayan blok zinciri teknolojisinden kaynaklanmaktadır. Bunun da ötesinde, ikincil kaynak görevi gören ve gelişmiş işlevsellik ve yetenek sağlayan ek güvenlik protokolleri vardır.

Veri Noktaları — Aslında, CPI platformuyla bağlantılı olarak kullanılan çeşitli farklı borsalar vardır; bu, sağlanan verilerin gerçek zamanlı olarak mevcut olduğu anlamına gelir. Bu, yatırımcıların gün boyunca hangi tür para birimlerini alacakları, satacakları ve takas edecekleri konusunda doğru kararlar verebilmelerini sağlar.

Coinler ve Jetonlar — Sistem ayrıca çerçeve içinde hem jetonlar hem de jetonlar sağlar. Jetonlar, farklı işlem ve hizmet türleri için kullanılır. Madeni paralar, tüm sistemi ve çerçeveyi yönetmek ve hem teşvikleri hem de ödülleri sağlamak için kullanılır.

Kripto Para Fiyat Endeksi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey, Kripto Para Fiyat Endeksi Nedir, Kripto Fiyat Endeksi Nedir, Kripto Para, Kripto, Fiyat Endeksi Nedir, Fiyat Endeksleri, Kripto Para Fiyat Endeksi, Kripto Fiyat Endeksi
Kripto Para Fiyat Endeksi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Nasıl çalışır

CPI, yapay zeka kullandığı için çalışır. Ardından, bu yapay zeka, şu anda pazarın en üstünde yer alan farklı para birimlerinin her biri için tek bir endeks fiyatı oluşturmak için bir algoritma kullanır. Kripto para birimiyle bu kadar popüler olan yüzlerce farklı tür mevcuttur, ancak CPI ile bu para birimlerinin yalnızca ilk 200’ünü göreceksiniz. Sağlanan tek bir fiyat alacaksınız ve süreç boyunca son derece hızlı işlemler alacaksınız.

Burada gerçekten benzersiz olan şey, CPI’nin size çoğu platformda alacağınızdan çok daha fazla sayıda para birimi için ihtiyacınız olan sayıları vermesidir. Çoğu endeksin size maksimum 20 farklı varlık sağladığı yerde, CPI size bunun on katını verir. Çok daha fazla bilgiye sahip olacaksınız ve bu, karınızı artırmanıza izin verecek.

Dikkatinizi Çekebilir: DeFi Nabız İndeksi (DFI) Nedir?

Her şeyin başladığı yer

TÜFE, 2019’da jetonları için ön satış kaydı sundukları zaman başladı. Ayrıca 15 Temmuz 2020 itibariyle IEO’larını da tamamladılar. Bu, platformu ve sunulan hizmetleri geliştirmeye devam ettikleri anlamına geliyor. Aslında, üçüncü çeyrekten itibaren Testnet’te Proof of Concept CP12’ye başlamayı planlıyorlar ve ardından merkezi olmayan uygulamalarını CPI100 kullanarak başlatmayı planlıyorlar. Bu yılın dördüncü çeyreği itibarıyla her şeyin tam olarak erişilebilir olması bekleniyor ve bu hedef için yolda oldukları görülüyor.

Bu noktada sistem, ilan edildiği ve beklendiği gibi çalışıyor gibi görünüyor. Kullanıcılar, bilinçli yatırım kararları vermek için ihtiyaç duydukları verilere erişebilir. Dahası, kendileri için en yararlı olan ve yatırım yapmakla en çok ilgilendikleri farklı para birimlerini izleyebilirler. Bunun nedeni, Crypto Price’ın en popüler ve en yüksek değerli para birimlerine odaklanması ve bu da yatırımcıların mevcut piyasalardan yararlanmalarını kolaylaştırmasıdır.

Sağlanan fiyat endeksleri doğru ve etkili görünüyor ve aynı anda endekslenen 200 farklı varlığın olması, favori para birimlerinizi kullanmaya başlamanızı kolaylaştırıyor. CPI, az sayıda seçenekle sınırlı olmak yerine kapsamı genişletir ancak yine de aynı kalite seviyesini korur. Bu, yatırımcıların endekse güvenebilmelerini ve istedikleri farklı para birimlerine yatırım yaparken kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlar. İster az sayıda para birimine, ister daha büyük bir miktara yatırım yapmak istiyor olun, TÜFE ile tam olarak ne elde ettiğinizi bilmek mümkündür.

Genel olarak, bu sistem yatırımcıların aradıklarını sağlayan yüksek kaliteli bir seçenek gibi görünüyor. Güvenliği sağlamak için Ethereum blok zincirini kullanır, ancak daha sonra yatırımcıların kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için bunun üzerine daha da fazla güvenlik özelliği ekler. Ayrıca tekliflerini ve yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor, bu da sürekli olarak yatırımcılara daha fazla yardım etmenin yollarını aradıkları anlamına geliyor. Bunun üzerine, madeni paraları ve jetonları daha kolay kontroller sağlar ve sistemi kullanmaya devam etmek için ödüller ve teşvik sağlar. Görünen o ki, TÜFE zaten olumlu bir yolda ve aynı süreç boyunca yukarı ve aşağı devam ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu