Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto para ekosistemiyle entegrasyonun Apple’a ne yararı olacak?

Apple, Kripto Para Ekosistemiyle Entegre Oluyor.

Apple, kullanıcılara akıllı yenilikler sunma konusunda öncü olmuştur. Bu teknolojiler sayesinde şirketin yaklaşık 200 milyar dolarlık büyük bir nakit rezervi var. Bakalım kripto para ekosistemi entegresinin ne yararı var? Apple’a.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bununla birlikte, ortaya çıkan kripto para birimleri ve metaverse çağında, şirketin atması gereken bir adım daha var. Bloomberg’e göre, bu sayede Apple 1 milyardan fazla yeni kripto para kullanıcısını kendine çekebiliyor.

Bildiğiniz gibi Apple, kullanıcıların protokollere erişimi için ürünler üretir ve kripto para birimleri bir dizi protokoldür. Ancak bu, yalnızca kripto para birimi ekosistemiyle bağlantı kurmanın kullanıcı dostu bir yolunu oluşturarak mümkündür.

Bloomberg, 1 milyardan fazla insanın bir iPhone’a sahip olduğunu tahmin ediyor, bu nedenle potansiyel çok büyük. Kripto para biriminin benimsenmesinin iki şekilde kolaylaştırılabileceğine inanılıyor: Safari tarayıcısı için bir uzantı ve bir donanım cüzdanı geliştirerek.

Dikkatinizi Çekebilir: Coinbase Cüzdanına Solana Desteği Ekleniyor

21 milyon kullanıcı tabanına sahip Chrome uzantılı Metamask kripto cüzdanına atıfta bulunarak, Apple’ın iOS 15 güncellemesinin tarayıcı uzantıları için daha fazla seçenek sunmuş olması gerekiyordu. Ayrıca Amerika’daki mobil trafiğin %50’den fazlasının Safari’den geldiği belirtiliyor.

Eliptik Eğri Dijital İmza Algoritması (ECDSA) sayesinde iPhone, güvenli bir donanım kripto cüzdanı haline gelebilir.

DealBook konferansında, Apple CEO’su Tim Cook, çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak kripto para birimlerine sahip olduğunu açıkladı. Apple’ın kripto para birimi ödemelerini uygulamaya yönelik bir planı olmadığını da sözlerine ekledi, ancak “şirketin aklında tuttuğu şeyler var” diye ima etti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu