HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Para Borsası: KuCoin raporu, Türk yatırımcıların enflasyonla mücadelede hangi kripto paraları kullandığını gösteriyor

Kripto Para Borsası: KuCoin raporu, Türk yatırımcıların enflasyonla mücadelede hangi kripto paraları kullandığını gösteriyor

Artan enflasyon oranları ve azalan satın alma gücü , servetlerini korumak için yeni ve daha az düzenlenmiş yollara yönelen Türkiye halkının başını belaya sokuyor. Ana akım medya şirketleri bile, Türk kripto yatırımcılarının enflasyon riskinden korunmak için stablecoinler gibi varlıklara olan ilgisini kaydetti.

Bu amaçla kripto borsası KuCoin, Türkiye’deki ekonomik durum ve Türk borsa kullanıcılarının hangi kriptoları tercih ettiği hakkında bir rapor hazırladı.

Son Otto-MAN ayakta kaldı

Lira çökerken, KuCoin’in raporu , borsasını kullanan Türk kripto yatırımcılarının Bitcoin [BTC] ve Tether [USDT]’yi tercih ettiğini gösterdi. Borsaya göre bu, 2019’dan beri bir trend oldu. King coin’in çekiciliğini anlamak kolaydır ve stabilcoin de bir döviz volatilitesi döneminde mantıklı bir seçim gibi görünmektedir. Ancak kazanan varlık şüphesiz Bitcoin oldu.

Borsa da iddia etti :

“KuCoin aynı zamanda Türkler tarafından tanınan popüler bir kripto borsası haline geliyor ve Türk yatırımcılarımızın yüksek yatırım getirisi aramak için KuCoin’de yeni kripto mücevherleri listelenmesine aktif olarak dahil olduklarını görüyoruz, FLUX, XCAD, ARA bunlardan birkaçı.”

Bununla birlikte, Türkiye rejimi, bildirildiğine göre 5 milyondan fazla kripto borsa hesabı sahibiyle kripto konusunda bilgili nüfusunun çok iyi farkında . Buna ek olarak, bir kripto fatura taslağı yakında gün ışığına çıkabilir.

Dahası, düzenleyici eylemlerin katı olacağına dair işaretler var. Bunun bir örneği, Türkiye Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) , KYC ve AML yasalarına uymadığı bildirilen kripto para borsası Binance Türkiye’ye 750.000 dolar civarında para cezası vermesiydi.

Dikkatinizi Çekebilir: Cardano Tabanlı Altcoin: DEX, Mainnet Lansman Tarihini Açıkladı, ADA Fiyatı %8 Arttı

HODL için saat?

Tüm söylenenler ve yapılanlar, birçok yatırımcının merak ettiği şeylerden biri, Bitcoin’in Türk kripto yatırımcılarının öyle hissettiğine göre enflasyondan korunma olup olmadığıdır. Ne de olsa , kral madeni para, basın zamanında 42.788.17 dolardan işlem görüyordu ve piyasa aşırı bir korku halindeydi.

Öte yandan Glassnode verileri, HODLed veya kayıp Bitcoin miktarının bir yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösterdi. Kaybedilmek yerine daha fazla BTC HODL tutuluyorsa, yatırımcıların varlıklarını kilitli tuttuklarını gösterebilir. Başka bir deyişle, daha az yatırımcı Bitcoin’lerini nakite çevirmek istiyordu ve bunun yerine bir şeyler bekliyordu.

Twitter Açıklaması: #Bitcoin $BTC HODLed veya Kayıp Coin Miktarı, 1 yılın en yüksek seviyesi olan 7.279.693.560 BTC’ye ulaştı

Aynı zamanda, 15 Ocak’ta bıraktığından daha fazla Bitcoin borsalara girdi ve satışların tam olarak durmadığını gösterdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu