Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Para Borsası: İşte Coinbase Global Hisse Senedi Neden Düştü?

Kripto Para Borsası: İşte Coinbase Global Hisse Senedi Neden Düştü?

Ne oldu

Coinbase Global‘in ( NASDAQ:COIN ) hisseleri, kripto para piyasasında devam eden oynaklık nedeniyle değer kaybetti. Bununla birlikte, bugün Coinbase, bir Wall Street analistinin düşürdüğü fiyat hedefi nedeniyle de topa tutuluyor. 13:45 ET itibariyle, Coinbase hisseleri %2 düştü, ancak seansın başlarında neredeyse %8 düştü.

Ne olmuş

The Fly’a göre, Mizuho analisti Dan Dolev, Coinbase hissesi için fiyat hedefini hisse başına 300 dolardan hisse başına 220 dolara düşürdü – %27’lik anlamlı bir düşüş. Dolev’in notu her zaman olduğu gibi teknik olarak tarafsız olsa da, düşük fiyat hedefi, Mizuho’nun tavsiyelerine uyan yatırımcılara daha düşük güven sinyali veriyor.

Şimdi ne olacak

Dolev için adil olmak gerekirse, Coinbase için kısa vadeli beklentileri düşürmek için iyi bir neden var. Oynaklığın Coinbase’in işi için iyi olduğunu duymuş olabilirsiniz. Bu bir bakıma doğru — şirket gelirinin çoğunu ticaret ücretlerinden elde ediyor. Bu nedenle, daha fazla oynaklık, ticaretin artmasına ve dolayısıyla Coinbase için daha fazla iş yapılmasına yol açar.

Dikkatinizi Çekebilir: Altcoin: Geçen Gün Dogecoin Bugün %10’dan Fazla Arttı. Satın Almalımısınız?

Ancak Coinbase’in işlem ücretleri işlem hacmine göre belirlenir . Diyelim ki bir kripto para bugün 50 dolardan işlem görüyor, ancak geçen hafta 500 dolardan işlem gördü. Bu kripto para birimi, aynı miktarda el ticareti yapabilir, ancak hacmi, yalnızca işlem sayısına değil, işlemlerin toplam fiyatına dayandığından, hacmi %90 daha düşük olacaktır.

CoinMarketCap.com’a göre, tüm küresel kripto para piyasası Kasım ayında 2,9 trilyon dolar değerindeydi. Bu yazı itibariyle, tüm pazar şu anda yaklaşık 1,6 trilyon dolar değerinde – %40’tan fazla bir düşüş. Bu nedenle, Coinbase’in gelirinin önümüzdeki haftalarda dördüncü çeyrek sonuçlarını bildirdiğinde olumsuz etkileneceğini varsaymak doğru olur.

Bu, Coinbase’in uzun vadede büyük bir kazanan olamayacağı anlamına gelmez – şirket özellikle 1 milyar kullanıcıya çekim yapıyor . Bununla birlikte, tüm büyük uzun vadeli kazananlar, finansal sonuçların sorgulandığı dönemlerden geçer ve Coinbase’in şu anda kripto para birimlerinin patlama yaptığı son birkaç yılda karşılaştığından daha fazla zorluk yaşadığını varsaymak adil olur.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu