Binance HaberleriHaberler

Kripto para borsası Binance, kullanıcılara Kanada’da çalışabileceğini söylediği için Ontario tarafından azarlandı

Mesaj, Kanadalı kullanıcıların 31 Aralık’tan sonra ticaret yapmalarını engelleme taahhüdünü iptal ediyor ve ‘düzenleme yolunda ilk adımları’ başarıyla attığını söylüyor.

Binance, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından, kripto para alım satım platformunun kullanıcılarına, henüz bir kaydı olmadığı halde Kanada’da faaliyetlerine devam etmesine izin verildiğini söylediği için azarlandı .
OSC Perşembe günü web sitesinde yaptığı açıklamada, “Bu kabul edilemez” dedi. “Binance, OSC’ye herhangi bir bildirimde bulunmadan kullanıcılara bir bildirim yayınladı.”
Bloomberg News tarafından kullanıcılara gönderilen bir mesajda Binance, “Kanada’ya kaydolarak düzenleyici yolda ilk adımlarını atmakta başarılı olduğunu” ve bu kaydın şirketin Kanada’daki faaliyetlerine devam etmesine izin verdiğini söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: SushiSwap 4 Yeni Kripto Ürününü Tanıttı

Mektupta, “Kanadalı düzenleyicilerle devam eden ve olumlu işbirliğinin bir sonucu olarak, Ontario kullanıcılarının 31 Aralık 2021’e kadar hesaplarını kapatmalarına gerek yok” deniyor.
OSC, Binance’in 31 Aralık’tan sonra platformunda hiçbir yeni işlem yapılmamasını sağlamayı taahhüt ettiğini, ancak kullanıcılara yapılan yazışmaların bu taahhüdü iptal ettiğini söyledi.
OSC, “Binance şirketler grubundaki hiçbir kuruluş Ontario‘da herhangi bir menkul kıymet kaydına sahip değildir” dedi. Altı kripto ticaret platformu, bu yılın Mart ayında OSC’ye kaydolmak için yapılan bir uyarının ardından şu anda Ontario’da kayıtlı.

Sorulara yanıt olarak Binance, bazı yanlış iletişim olduğunu söyledi.
“Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu ile niyetlerimiz hakkında doğrudan görüşmedik, bu açıkça düzelttiğimiz bir hataydı. Kullanıcılara en kısa sürede güncellenmiş rehberlik sağlayacağız.”

OSC daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu