Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Kripto para birimlerinde uzun ve kısa pozisyonlar nelerdir?

Kripto para birimlerinde uzun ve kısa pozisyonlar nelerdir?

Uzun ve kısa kavramı basit ve anlaşılması kolaydır. Kripto Takası’nın arkasındaki temel ilke , her trader için gereklidir. Uzun ve kısa pozisyonlar, iyi bir kâr sağlamak için gerekli olan iki potansiyel fiyat yönüdür.

Piyasada uzun süren tüccarlar, para biriminin fiyatının belirli bir noktadan yükselmesini bekler. Öte yandan, açığa çıkan tüccarlar, döviz fiyatının giriş noktasından düşmesini bekliyor.

Alış ve satış temelde spot işlemler içindir. Gerçekten satın almadan veya satmadan bir kriptoda uzun ve kısa gidebilirsiniz. Bu, yalnızca kripto değişim platformunuz gelecekteki seçenekler ve diğer türev ürünler sunuyorsa mümkündür.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin.org DDOS Saldırısı

Başka bir deyişle, uzun ve kısa gitmek, bir tüccarın bir kriptopara yukarı mı yoksa aşağı mı gideceğine inanıp inanmadığını yansıtır. Uzun sürüyorsa, kripto satın almak veya uzun bir pozisyon açmakla eşdeğerdir. Öte yandan, açığa çıkmak kriptoyu satmakla eşdeğerdir.

Fiyat dalgalanmasından kar etmek isteyen daha fazla yatırımcı olduğu için boğa piyasasında kısa pozisyonlardan daha fazla uzun pozisyon görüldüğü söyleniyor. Bir piyasa düşüş eğilimindeyse, kısa pozisyonlar genellikle uzun pozisyonlardan fazladır.

Bu türevlere girdiğinizde, aslında uzun ve kısa pozisyonlar aracılığıyla, ancak belirli bir kriptopara birimine sahip olmadan veya ticaret yapmadan kriptopara birimleri dünyasına iyi bir şekilde maruz kalırsınız.

Bunlar sadece gözlemlerdir ve uzman tüccarlar ve yatırımcılar düşüşlerde alım yaptıkları ve yüksek fiyatlarla sattıkları için uyulması gereken katı kurallar değildir. Uzmanlar, fiyat direnç seviyelerini test ettiğinde satış yapıyor ve fiyat geri çekildiğinde uzun pozisyonlar açıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu