Blockchain HaberleriEditörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Para Birimleri, Teksas’tada Yasal bir statü kazanıyor

Kripto Para piyasasını ilk olarak El Salvador Hükümeti benimsedi ve yasal para birimi olarak kabul etti. Ardından diğer hükümetler benimsemeye başladı. Blok Zincir teknolojisinin geleceğini gören tüm hükümetler ve hükümet büyükleri özelliklede ABD‘de Yasal olarak kendine yer edinmeye devam ediyor.

En Son Olarak Teksas‘ın Kripto Para Benimseme Duyurusu Yayınlandı ve Blok zincir teknolojisine güven giderek artıyor.

ilgili içerik : Analiz : Ethereum’da Ralli Neden Bitmedi ?

Mayıs ayında eyalet Kongresi ve Haziran ayında Vali Greg Abbott tarafından kabul edilen 1576 ve 4474 sayılı Texas House Bonoları, Eylül 2021’den itibaren Teksas’ta kriptoyu resmi olarak yasal hale getiriyor.

House Bill 1576 , Teksas eyaletinde blok zinciri endüstrisinin genişlemesini denetleyen bir çalışma grubunun oluşturulmasına odaklanıyor.

Ana planı geliştirirken, çalışma grubu: blok zinciri teknolojisinin sunduğu ekonomik büyüme ve gelişme fırsatlarını belirleyecek… ve devletin blok zinciri endüstrisinin önündeki engelleri azaltarak ve genişlemesini hızlandırarak inovasyonu ve ekonomik büyümeyi teşvik etmeye yardımcı olacak herhangi bir yasal tavsiyede bulunacak.

ilgili içerik : İran, Bitcoin Madencilik Yasağını Kaldırıyor

House Bill 4474 , sanal para birimi teriminin tanımını, Teksas’taki ticari işlemleri yöneten yasalar dizisi olan eyaletin Tekdüzen Ticaret Kanunu’na ekliyor.

İş ve Ticaret Kanunu Bölüm 9.102, Alt Bölüm (29-a) eklenerek aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

ilgili içerik : Bitcoin’i Kim Kontrol Ediyor?

Sanal para birimi’, bir değişim aracı, hesap birimi ve/veya değer deposu olarak işlev gören ve genellikle blok zinciri teknolojisi kullanılarak güvence altına alınan değerin dijital temsili anlamına gelir.

Texas Blockchain Konseyi başkanı Lee Bratcher, Yapılan yeni bir röportajda , House Bill 4474’ün kurumsal yatırımcıların büyük yatırımlara dahil olmasına izin verdiğini söylüyor.

ilgili içerik : Bitcoin Yasal mı?

Daha Fazla BlockChain Haberleri için tıklayın.

Altcoin Haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu