DeFi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto para bankası Sygnum, şimdi 800 milyon dolar değerinde

Düzenlenmiş bir kripto bankası ve varlık yöneticisi olan Sygnum, B Serisi finansman turunda 90 milyon dolar topladı. Firma şu anda 800 milyon dolar değerinde.

Hong Kong’da listelenen bir finansal hizmetler şirketi olan Sun Hung Kai & Co., Sygnum’un B Serisi finansmanını yönetti. Turdaki diğer yatırımcılar arasında Animoca Brands, SBI Holdings, Siam Commercial Bank’ın dijital yatırım kolu SCB 10X ve Kanadalı yatırım şirketi Meta Investments yer aldı.

Sygnum’un çalışanları, önceki tüm bağış toplama turlarında olduğu gibi B Serisi tura da katıldı. Sygnum, bu çalışanlar, kurucu ortaklar, yönetim kurulu üyeleri ve yönetim ekibinin şirketin çoğunluk hissesine sahip olmaya devam ettiğini söyledi.

Büyüyen iş kolu

Sygnum, 2021’de konsolide brüt gelirlerinin on kat artması, yönetim altındaki varlıkların 2 milyar doların üzerine çıkması ve kurumsal müşteri tabanının 1.000’e yaklaşmasıyla işinin önemli ölçüde büyüdüğünü söyledi.

Sygnum , spot ve opsiyon ticareti, saklama, kripto destekli fiat kredileri, kurumsal bankacılık ve varlık yönetimi ürünleri dahil olmak üzere çeşitli kripto hizmetleri sunar. İsviçre bankacılık lisansına ve Singapur varlık yönetimi lisansına sahiptir.

Dikkatinizi Çekebilir: NFT pazarı OpenSea, 100 milyon dolar daha topladı

Sygnum, elindeki taze sermayeyle, merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanan yeni ürünler ve hizmetler sunmayı planlıyor. Bunlar, Aave Arc gibi izin verilen DeFi havuzlarını ve DeFi’ye odaklanan varlık yönetimi ürünlerini içerir. Geçen ay Sygnum Bank, DeFi sektörüne çeşitlendirilmiş riskler sağlayan DeFi+ Core adlı bir DeFi yapılandırılmış yatırım ürününü piyasaya sürdü.

Sygnum Singapore kurucu ortağı ve CEO’su Gerald Goh, “Bilgili dijital varlık yatırımcıları, giderek daha fazla Web 3.0’ın sınırlarında DeFi, NFT’ler, oyundan kazanılan oyunlar ve metaverse dahil olmak üzere yeni fırsatlar arıyorlar” dedi. “Tamamen düzenlenmiş dijital varlık tekliflerimizi ve çözümlerimizi bu yükselen dikeylere genişletmek için güçlü küresel stratejik yatırımcı ağımızla ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.”

Örneğin, Sygnum’un B Serisi lider yatırımcısı Sun Hung Kai, fon yönetimi tekliflerini genişletmek için bankayla kripto odaklı ürünler geliştirecek.

B Serisi turu, Sygnum’un bugüne kadarki toplam fonunu 120 milyon dolara getiriyor. Banka daha önce 30 milyon dolar topladı.

Daha fazlası: Kripto Para Haber

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu