Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Oyun Şirketleri 2021’in İlk Yarısında 476 Milyon Dolar Topladı

24 blockchain oyun şirketi 2021’in ilk yarısında 476 milyar dolar topladı.

Arttırılan sermaye, dönem içinde yapılan yatırımların toplam değerinin %9’unu oluşturmuştur.

Üç şirket, blockchain oyunlarına yapılan yatırımların %75’ini oluşturuyor.

Oyun risk sermayesi veri toplayıcısı InvestGame tarafından 30 Temmuz’da yayınlanan bir oyun endüstrisi raporuna göre, yirmi dört blockchain oyun şirketi bu yılın ilk yarısında 476 milyon dolar topladı.

Blockchain oyun şirketleri, bu yılın ilk yarısında açıklanan ve kapatılan anlaşmaların %5’ini ve aynı dönemde sektör tarafından toplanan 50,2 milyar doların %9’unu oluşturdu. 476 milyon doların %75’i sadece üç şirket tarafından toplandı.

San Francisco merkezli blok zinciri altyapı şirketi Forte , Griffin Gaming Partners liderliğindeki bir yatırım turunda kripto oyun platformu için 185 milyon dolar topladı ; Sandbox geliştiricisi ve yayıncısı Animoca , Kingsway Capital liderliğindeki bir turda 88.888.888 dolar topladı.

Los Angeles merkezli başlangıç ​​Mythical Games , sandbox çok oyunculu oyunu Blankos Block Party ile ünlü , büyük kısmı Westcap’tan gelen 75 milyon dolar kazandı.

Blockchain oyunları hala niş ve pahalı bir alandır. Sıradan oyuncular için girişte genellikle yüksek ekonomik ve teknolojik engeller vardır.

Katılımcılar, viral Pokémon’dan ilham alan Axie Infinity oynamaya başlamak için pahalı NFT’ler satın almalı veya nadir NFT’ler oluşturmak için Aavegotchi’de para yatırmalıdır.

Bu projelerle bağlantılı blok zinciri oyun jetonlarının fiyatı genellikle birlikte hareket eder; AXS, MANA, KUM ve ENJ gibi belirteçleri miting ile birlikte.

Henüz ilk günler, ancak blok zinciri oyunlarının yılın ilk altı ayında oyun yatırımlarının toplam değerinin %9’unu köşeye sıkıştırdığı düşünülürse, henüz çok fazla büyüme olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu