Haberler

Kripto Madencilik Firması, Oklo Ortaklığı ile Nükleere Gidiyor

Compass Mining, kripto madenciliği operasyonlarına “temiz” enerji getirmek için nükleer enerji girişimi Oklo ile ortak olacak.

Oklo, daha küçük organizasyonlara güç sağlamak için “mikro reaktörler” geliştirmeye çalışan California merkezli bir girişimdir.

Herkesin bir Bitcoin madencilik makinesi satın almasına ve dünya çapında barındırmasına izin veren bir hizmet olan Compass Mining, nükleer enerji girişimi Oklo ile bir ortaklık imzaladı. 

Amaç? Compass’ın madencilik operasyonları için alternatif enerji kaynakları sunmak. 

Kanada, ABD ve Çin’deki barındırma hizmetlerinden bir dizi donanım üreticisine kadar uzanan Compass topluluğu, Oklo ile bağlantı kurarak, “temiz” nükleer enerjiden faydalanabilecektir. 

Bu kısmen Oklo’nun “mini nükleer reaktörleri” ticarileştirme konusundaki iddialı girişimi nedeniyle mümkün. Kaliforniya merkezli girişim, enerji üretmek için devasa tesisler inşa etmek yerine, üniversite kampüslerine, büyük şirketlere veya bu durumda kripto madenciliği çiftliklerine güç sağlayabilecek daha küçük, insansız teçhizatlar inşa etmek istiyor.

oklo
oklo

Şimdiye kadar, başlangıç ​​olumlu bir başlangıç ​​yaptı. Okla, geçen yıl ABD Nükleer Düzenleme Komisyonu tarafından kabul edilen gelişmiş fisyon teknolojisi için lisans alan ilk Amerikan şirketi oldu

Şimdi dikkatini kripto madenciliğine çeviriyor.

Projenin ilk aşaması “2020’lerin başında” başlayacak ve Oklo’nun Compass’ın Bitcoin madencilik makinelerine en az 150 megawatt temiz güç sağladığını görecek. Bağlam olarak, 2 megavat, yaklaşık 400 ev için yeterli elektrik sağlayabilir .

Oklo, gelişmiş fisyon santrallerinin, yakıt ikmali gerekmeden 20 yıla kadar güvenilir enerji üretebildiğini ve projeyi daha da ölçeklendirme olasılığı olduğunu iddia ediyor – firma, Compass’ın sürdürülebilir Bitcoin madenciliği çabalarını hızlandırmak için ek kapasite sağlayabileceğini söylüyor .

Compass’ın kurucu ortağı ve CEO’su Whit Gibbs, “Her Bitcoin madencisi, ucuz ve güvenilir güce olan ihtiyacı anlıyor” dedi.

Pusula, Bitcoin için yeni bir rota belirledi

İki firma arasındaki ortaklık, Bitcoin’in çevre üzerindeki olumsuz etkisi ve madencilikte temiz enerji kaynaklarının daha geniş kullanımına yönelik artan çabalar hakkındaki hararetli tartışmaların ortasında geliyor .  

3 Küresel Cryptoasset Kıyaslama Çalışması Eylül 2020 yılında yayınlanan, önemli bir kısmı-gibi fosil yakıtlar gibi enerji dışı yenilenebilir kaynaklardan Bitcoin madenciler tarafından kullanılan enerji -of% 61 kadar

Çin’deki madencilik endüstrisinde devam eden baskı nedeniyle, o zamandan bu yana resim muhtemelen biraz değişti 

Bununla birlikte, çeşitli endüstrilerden gelen talebi karşılamak için yeterli güç üretmedikleri için yenilenebilir kaynaklara tam bir geçiş umutları biraz iyimser olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu