HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto madencilerinin elindeki BTC miktarı son 10 yılın en düşük seviyesinde!

Kripto madencileri tarafından elde edilen Bitcoin 10 yılın en düşük seviyesine ulaştı!

Kripto para dünyası geliştikçe, bu sürece dahil olan madencilerin rolü azalıyor gibi görünüyor. Bu tezi destekleyen bir argüman, kripto madencileri tarafından elde edilen Bitcoin (BTC) ölçüsünün son zamanlarda 10 yılın en düşük seviyesine ulaştığı gerçeğidir.

Kripto madencileri tarafından elde edilen Bitcoin 10 yılın en düşük seviyesine ulaştı!

Gerçekten de madencilerin Bitcoin varlıkları, kripto piyasası araştırma platformu IntoTheBlock tarafından 11 Mart’ta tweetlendiği gibi, tüm madencilik topluluğu tarafından tutulan toplam 1,95 milyon BTC ile 2010’dan bu yana en düşük seviyede.

Kripto madencilerinin elindeki BTC miktarı son 10 yılın en düşük seviyesinde!
Kripto madencilerinin elindeki BTC miktarı son 10 yılın en düşük seviyesinde!

Kripto gelişiyor, ancak madencilerin bunda daha küçük bir rolü var. Çünkü madencilerin elindeki BTC önlemi 10 yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bitcoin hash oranı rekor seviyelere yakın. Madencilerin marjları üzerindeki bu baskı, madencilerin kripto para biriminin bir kısmını satmasına neden oluyor. Bu yüzden işletme giderlerini karşılamak için varlıklarını satmak zorundalar.

Dikkatinizi Çekebilir: El Salvador’un Bitcoin Tahvilleri Ukrayna Belirsizliği Nedeniyle Ertelenebilir

Sonuç olarak, madencilik operasyonları için şimdiye kadarki en çalkantılı dönemden geçerken madencilerin kripto dünyasındaki rolü azalıyor gibi görünüyor.

Malezya’daki kripto madencileri coşkusuz değil

Madencilerin BTC varlıklarının azalmasına rağmen, Malezya’daki Bitcoin madencilerinin ruhu sarsılmaz görünüyor. Aslında, ülke şu anda Bitcoin madenciliği için büyüyen bir elektrik hırsızlığı sorunuyla karşı karşıya.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, ülkenin kamu hizmeti şirketi, 2018’de 610’dan 2021’de 7.209 yasadışı elektrik bağlantısı vakası kaydettiği için bu sorunu çözmek için yeni yollar bulmak zorunda kaldı.

2018-2021 yılları arasında 550 milyon dolar pahasına elektrik çalındı ​​ve 18 kişi tutuklandı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu