HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Haber: Bitpanda, “Bitpanda Custody” Olacak Trustology’yi Satın Aldı

Viyana merkezli Bitpanda şirketi, 2014 yılında Eric Demuth, Paul Klanschek ve Christian Trummer tarafından kurulmuş merkezi bir borsadır. Fintech, Avrupa’da en hızlı büyüyen fintech’lerden biridir ve Trustology’yi ilk satın almalarıyla Bitpanda, FCA’ya kayıtlı, kurumsal düzeyde bir saklama çözümü sunmaya hazırlanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: NFT Haberleri: OpenSea’nin Sorunları Yaklaşan 1 Milyon Dolarlık Davayla Daha Da Kötüleşiyor

Bitpanda Pro’nun CEO’su Joshua Barraclough bir basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Bitpanda Custody, müşteri tabanımıza tam kapsamlı bir hizmet seti sunma stratejimizin bir parçası ve artık FCA’ya kayıtlı, kurumsal düzeyde bir saklama çözümünü önde gelen bir ticaret yürütme yeri ile birleştirebiliyoruz.”

“Bu, şirket olarak bizim için ve özellikle Bitpanda Pro için büyük bir adım” diye ekledi. “Son zamanlarda, yürütme yetenekleri konusunda en büyük borsalarla rekabet edebilmek için Bitpanda Pro borsasını yükseltmenin yanı sıra likidite ortaklıklarımızı güçlendirmeye çok yatırım yaptık. Şimdi ayak izimizi büyük ölçüde artırmak ve mekanlarımıza çok daha fazla müşteri getirmek istiyoruz.”

Kripto platformu duyurularında, son satın almalarının bir sonucu olarak saklama ücretlerinden kurtulacaklarını ve Bitpanda’nın mevcut AB lisanslarının yanı sıra Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş saklama hizmetlerini gerçekleştirmek için tam lisansa sahip olacağını belirtti. Trustology (şimdi Bitpanda Custody) İngiltere’nin FCA’sına kayıtlıdır ve DeFi konusunda uzmanlaşmıştır.

Geçen yıl Bitpanda, Ağustos 2021’de borsaya 4,1 milyon dolar değer biçen bir tur fonlamada 263 milyon dolar topladı. O sırada borsa, zamdan elde edilen parayı Fransa, İspanya, İtalya gibi önemli pazarlara açılmak için kullanacağını açıklamıştı. ve Portekiz.

Bitpanda, genişlemelerinin bir parçası olarak, mobil uygulamaları aracılığıyla hisse senetleri, değerli metaller ve borsada işlem gören fonlarda alım satım yapma planlarını da duyurdu. Bu satın alma ve onları tek boynuzlu at haline gelen ilk Viyana fintech’i konumuna getiren değerlendirmeleriyle Bitpanda, hızla küresel bir kripto borsası haline geliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu