Ethereum Haberleri (ETH)Kripto Para Haberleri

Kripto Fiyat Tahmini: Ethereum, Rakipleri BNB, Solana ve Cardano’dan ‘Güçlü Rekabet’ Ortasında 2022’de İki Katına Çıkabilir

Bitcoin’den sonra fiyatının geçen yıl arttığını gören ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, giderek kalabalıklaşan bir pazarda hakimiyetini sürdürmek için savaşıyor.

Ethereum fiyatı, piyasa değeri yaklaşık 400 milyar dolara yükselen 2020’nin başından bu yana %2,500 fırladı. Bu arada, ethereum’un en büyük akıllı sözleşme blok zinciri rakipleri Binance’in BNB, solana ve cardano, yatırımcılar ethereum’dan pazar payı kazanabileceklerine bahse girdikçe daha da hızlı bir şekilde yükseldi.

Şimdi, kripto uzmanlarından oluşan bir anket, 2022’de 7.600 dolarlık bir ethereum fiyat tahmini ortaya çıkardı – yıl başındaki fiyatının iki katı.

Ethereum’un 2022’de 6.000 dolara düşmeden önce 7.000 dolarda zirve yapacağını tahmin eden Finder’ın kurucusu Fred Schebesta, “Ağ, küresel pazar bilinci ve geliştirici tabanında kesinlikle avantajlara sahip olsa da, Bitcoin’in karşı karşıya olmadığı giderek artan güçlü rekabete de karşı çıkıyor” dedi. “yoğun rekabet” nedeniyle yıl sonuna kadar.

Daha uzun vadede, kişisel finans karşılaştırma sitesi Finder tarafından araştırılan 33 kişilik panel, ethereum fiyatının 2025’in sonunda yaklaşık 11.000 dolara ve 2030’un sonunda göz kamaştıran 26.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Yarısından biraz fazlası (%52) Panel, ethereum satın alma zamanının geldiğini düşünürken, %30’u yatırımcılara “bekleme” tavsiyesinde bulunuyor. Sadece %19’u ethereum satmak için doğru zaman olduğunu düşünüyor.

Bu arada, panelistlerin neredeyse %80’i, ethereum’un bitcoin tarafından kullanılan daha enerji yoğun iş kanıtı modelinden uzakta, uzun zamandır beklenen bir hisse ispatı modeline geçişinin, muhtemelen ethereum fiyatında bir artışa yol açacağını düşünüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: BAE Yetkilileri, BAE’de Kriptoyu Genişletmek İçin Federal Lisanslar Hazırlıyor

Panelist ve Thomson Reuters teknoloji uzmanı Joseph Raczynski, ethereum fiyatının yükseleceğini düşünen panelist ve Thomson Reuters teknoloji uzmanı Joseph Raczynski, “Ölçeklenebilirlik ve verim çok önemlidir, ancak bunu güvenlikle birlikte merkezi olmayan bir şekilde yapmak kritik öneme sahiptir – 2022’de ethereum üzerindeki hisse kanıtı onları oraya götürmeli” dedi. 2022’nin sonunda 8.000 dolara ve 2025’in sonunda 15.000 dolara yükselecek.

Ethereum, 2020’nin sonunda ethereum ölçeğine yardımcı olması, ücretleri düşürmesi ve işlem sürelerini artırması beklenen Proof-of-Stake’e doğru ilerlemeye başladı. Sürecin Haziran 2022’ye kadar tamamlanması bekleniyor.

Panelist ve CoinSmart CEO’su Justin Hartzman, “Ethereum 2.0 modeli başarılı olursa ve hisse kanıtı düzgün bir şekilde uygulanırsa, ethereumun gerçekten sert bir şekilde yükselmesini bekleyebiliriz” dedi.

Ethereum fiyatı geçen yıl neredeyse iki katına çıktı, bazıları bunun devam edeceğini tahmin ediyor. - Ethereum - Ethereum Fiyat - Ethereum Fiyat Tahmini
Ethereum fiyatı geçen yıl neredeyse iki katına çıktı, bazıları bunun devam edeceğini tahmin ediyor.

Bununla birlikte, diğer panel üyeleri ikna olmadılar ve ethereum ağının gaz olarak bilinen yüksek ücretlerinin zararlı bir şekilde yüksek kalacağı konusunda uyardılar.

Proof-of-stake’e geçişin ardından bir fiyat düşüşü bekleyen ve satış zamanının geldiğini düşünen Panxora Group CEO’su Gavin Smith, “Proof-of-stake tarafından sağlanan iyileştirmeler, aşırı gaz fiyatlarının olumsuz etkisinden daha ağır basmayacak” dedi.. “Yakın zamanda gaz hesaplamalarında yapılan değişiklik, hisse kanıtının sağlayabileceği gaz fiyatlarındaki herhangi bir düşüşü iptal edecek.”

Ethereum, kripto teknolojisi ile geleneksel finansal hizmetleri yeniden yaratmak için tasarlanan merkezi olmayan finansın (DeFi) ve takas edilemeyen tokenlerin (NFT’ler) artan popülaritesi nedeniyle son 18 ayda ağındaki taleplerde ve kullanımda bir artış gördü. sanat endüstrisi, müzisyenler ve spor dünyası tarafından geniş çapta benimsenen temelli koleksiyonlar.

Ancak bazıları, daha hızlı işlem süreleri ve daha düşük ücretlerle övünen Binance’in BNB, solana ve cardano’nun, kullanıcıları neredeyse tüm DeFi’nin ve çoğu NFT’nin şu anda dayandığı ethereum blok zincirinden uzaklaştırabileceğini düşünüyor.

Ocak ayında Wall Street devi JPMorgan, ethereum’un yüksek işlem ücretleri ve NFT pazar payını rakip blockchain solana’ya teslim eden ağ tıkanıklığı riski konusunda uyardı – bu, “ethereum’un değerlemesi için bir sorun” olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu