HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto, Finansal Sistemin Hataları İçin Günah Keçisi Yapılıyor

Finansal İstikrar Kurulu, 24 ülke ve yargı alanından düzenleyicilerden oluşan uluslararası bir organizasyondur. Kripto Varlıklardan Finansal İstikrara Yönelik Risklerin Değerlendirilmesi konulu bir raporda, kripto para birimlerinin küresel finansal istikrarı tehdit etme potansiyeline sahip olduğu belirtildi.

Bu tahmini yapmanın nedenlerinden biri, halihazırda kripto varlıklarına maruz kalan veya almayı düşünen bankaların ve diğer büyük finansal kurumların miktarıdır.

FSB’nin açıklaması şu şekilde:

“Sistemik olarak önemli bankalar ve diğer finansal kurumlar, kripto varlıklarda faaliyetlerde bulunmaya ve bunlara maruz kalma kazanmaya giderek daha istekli hale geliyor. Kripto varlıklarının bu kurumlarla olan ölçeğindeki mevcut büyüme yörüngesi ve birbirine bağlılığı devam ederse, bunun etkileri olabilir. küresel finansal istikrar için.”

Rapor, mevcut kripto patlaması ile konut piyasasının tetiklediği 2008 mali krizi arasında paralellikler kurmaya devam ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Melania Trump, Kendi NFT’sini Satın Aldığı İddialarını Reddetti

Fikir

Hükümetlere ve bankalara hizmet eden bir finans kuruluşunun, yaklaşmakta olan herhangi bir finansal çöküşün nedenini yalnızca 2 trilyon dolar civarında olan nispeten küçük bir kripto sektörüne sabitlemek istemesi biraz zengin görünüyor.

İtibari finansal sistemin özüne kadar çürümüş olduğuna ve sistemdeki bir dizi hatadan herhangi birinin gerçekleşmeyi bekleyen bir kriz olduğuna şüphe yok. Bunlardan birinin, sonunda tüm pisliği aşağı çeken saman olma şansı, bunu yapan kriptodan sonsuz derecede daha fazladır.

Fed bir yanda enflasyon, diğer yanda derin bir resesyonla ipte yürümeye devam ederken, kimse gerçekten bu noktaya nasıl geldiğimizden bahsetmiyor. Geçmişin yükseliş ve çöküş döngüleri, ekonomide Tanrı rolü oynamaya çalışan ve ne yaparlarsa yapsınlar ya çok fazla ya da çok az olduğunu fark eden merkez bankaları ve hükümetlerden kaynaklandı.

Artık geri dönülmez noktayı çoktan geride bıraktık. Zar atıldı ve fiat para sistemi son ölüm sancılarını yaşıyor. Kripto, bu karmaşadan kaçış kapısıdır ve kesinlikle bunun nedeni değildir. Tümü hükümetler ve bankalar tarafından finanse edilen diğer finans kuruluşlarının ve ana akım medyanın ağzından çıkacak daha fazla kripto karşıtı rapor ve bildiriyi izleyin. Altın, gümüş ve kripto paranıza sıkı sıkı tutunun. Sağlam para, yaklaşan çöküşten sağ çıkabilecek tek paradır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu