HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto-finansal piramidin başı New York’ta tutuklandı

Kripto-finansal piramidin başı New York'ta tutuklandı

Amerikan kolluk kuvvetleri, kripto para aracılık şirketi EminiFx’in başkanı olan 50 yaşındaki Eddie Alexander’ı tutukladı. Federal Soruşturma Bürosu (FBI) onu 59 milyon dolar tutarında dolandırıcılıkla suçladı. New York merkezli örgütün başkanı 30 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Manhattan mahkemesine sunulan suç duyurusu belgelerinin metninde, tutuklanan kişinin temsil ettiği EminiFX projesinin, şantaj amacıyla Eylül 2021’den Mayıs 2022’ye kadar 8 ay boyunca birkaç yüz kişiyi yanlış yönlendirdiği belirtildi.

Savcılık sözcüsü Damian Williams şunları söyledi:

“Dolandırıcılık, EminiFx projesinin kullanıcılarına pasif finansal yatırımlardan yüksek gelir elde etmek için yanlış garantiler sağlamaktı. Yanlış yönlendirilen yatırımcılar, sanıklara toplam 59 milyon dolarlık fon aktardı.”

Uzmanlara göre Eddie Alexander aracılık şirketi kavramı başka bir finansal piramitti. FBI Başkan Yardımcısı Michael Driscoll şunları söyledi:

Suç grubu, şirketin fonuna 99 ila 250.000 dolar arasında değişen pasif olarak yatırılan tutarlarda haftalık %5’lik bir kâr ‘garanti etti’.

İçerik oluşturucular, ayrıntıları açıklanmayan ve onları “ticari sırlar” olarak adlandıran “etkili teknoloji” güvenceleri sayesinde yatırım başarısı elde etmeyi başardılar. Gerçekte, bu teknoloji yoktu. şirket başkanına karşı cezai kovuşturma başlatılmasının temeli haline geldi.

Savcılık, dolandırıcılar tarafından alınan parasal varlıkların çoğunun kurucuların kişisel hesaplarına aktarıldığını ve lüks mal satın almak için kullanıldığını kanıtladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Hangi haberler önümüzdeki hafta Bitcoin düşüşünü tersine çevirebilir?

Daha önce, Coinfili.com editörleri, Google’ın New York’ta iki Rus vatandaşına kendilerini madenciliğin gücüyle daha da zenginleştirmek için kullanıcı verilerini çalmakla suçlayarak dava açtığını bildirdi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu