HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto dünyasında reklam harcamaları %90 düştü

Kripto dünyasında reklam harcamaları %90 düştü

Sensor Tower ajansı tarafından hazırlanan analitik bir rapora göre, dijital varlıkların değerindeki düşüşün arka planında, şirketlerin kripto reklam harcamaları %90 azaldı. Gemini değişim platformunun Kasım 2021’deki pazarlama kampanyası 3,8 milyon dolardı, Mayıs 2022 verileri ise rakamda 7,6 kat düşüşle 500 bin dolara geriledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Analistler, medya kişiliklerinin reklam çekimlerine katılma ücretlerinin büyük bir harcama kalemi haline geldiğini kaydetti. İtibarları sayesinde kripto topluluğu yeni üyelerle doldu. Piyasanın son zamanlarda zayıflaması, yatırımcıların ünlülere kızmasına neden oldu.

Crypto.com borsası için çekilen “Şans cesurdan yanadır” sloganlı video hakkında Amerikalı aktör Matt Damon’a yorum yapmak için kripto kullanıcıları sosyal ağlara yöneldi. Sürüm, Ekim 2021’in sonunda, dijital para birimlerinin kapitalizasyonunun tarihi zirvesinde gerçekleşti. İnternet topluluğu temsilcileri, Damon’ın zamansız tavsiyesine uyan yatırımcıların yatırımlarının çoğunu kaybettiğini kaydetti. Oyuncu henüz durumla ilgili bir açıklama yapmadı.

Aktör Larry David de benzer şekilde FTX platformu için bir reklamın çekimlerine katıldığı için çevrimiçi saldırıya uğradı. Video, Şubat 2022’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler spor etkinliği olarak kabul edilen Super Bowl’un yayını sırasında gösterildi. Bu etkinlik sırasında yayın süresinin maliyeti on milyonlarca ABD dolarıdır. Oyuncunun temsilcisi, ünlünün kripto topluluğu hakkındaki bilgi eksikliğini gerekçe göstererek David’i rehabilite etmeye çalıştı.

Ancak, pazarlama harcamalarındaki düşüş tüm şirketleri etkilemedi. Coinbase’in Mayıs 2022 için pazarlama ve TV reklamlarına yaptığı harcama 2,7 milyon dolarda kaldı, buna rağmen şirketin personeli 1.100 işten çıkarıldı.

Daha önce, Coinfili.com editörleri, Romen hükümetinin devlet belgelerinin blok zincirine geçişini başlattığını bildirdi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu