HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto dünyası, kripto para fiyatlarındaki düşüşün devam etmesinden korkuyor

Kripto para piyasası, makro güdümlü bir bozgun ortasında toplam piyasa değerinde milyarlarca dolar kaybetti, ancak tüccarlar aşırı ısınan bir vadeli işlem piyasasının fiyatların daha da düşebileceğini göstermesinden endişe ediyor.

Toplam piyasa değeri, Çarşamba sabahı 2.2 trilyon doların üzerindeki yüksek bir seviyeden Perşembe sabahı 2.02 trilyon dolara düştü, bitcoin %7’den fazla düştü ve eter %12’den fazla düştü. Bu hamleler, potansiyel olarak daha geniş makro güçler, özellikle de Federal Rezerv’in faiz oranlarını daha önce beklenenden daha erken yükseltebileceğine dair göstergesi tarafından yönlendirildi.

GSR’den Richard Rosenblum, “Piyasa temel olarak kriptoya özgü konumlandırma ve temellerden çok dış güçler tarafından yönlendiriliyor” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Litecoin Analizi 9 Temmuz

Yine de, piyasa dalgalanmalarına rağmen, tasfiyeler, bir dizi tasfiyenin fiyatı daha da aşağı çektiğini gören diğer piyasa düşüşlerine kıyasla nispeten sessiz kaldı. Kripto piyasasında iyi takip edilen bir yorumcu olan Will Clemente, “Bu nedir, karıncalar için bir tasfiye çağlayanı mı?” diye düşündü.

Gerçekten de, Coinfili.com’dan elde edilen veriler, Çarşamba günü sadece 75 milyon dolarlık uzun tasfiye olduğunu gösteriyor.

Bir ticaret kaynağına göre, düşük tasfiye ve yüksek açık faizin (piyasadaki olağanüstü vadeli işlem pozisyonlarının miktarı) yan yana gelmesi, “yok edilecek tonlarca daha fazla OI” olduğunu gösteriyor.

Nitekim, vadeli işlem piyasalarında açık faiz, Ocak ayının beşinci ve altıncı günleri arasında mütevazı bir düşüşle 17,28 milyar dolara düştü.

Yine de, yüksek açık faiz ve sessiz likidasyonlar, mutlaka piyasanın “daha fazla nükleer bomba atması” anlamına gelmez, ancak bir makro katalizör, fiyatı aşağı çeken, tüccarların durmalarına neden olan ve onları tasfiye eden bir piyasa olayını tetikleyebilir.

Genesis’in türevleri başkanı Josh Lim, “Kripto yerli firmalar Fed zamlarından korkarak yaşamaya devam ederken, [geleneksel finans] firmalarının Kazakistan haberlerine teslim olduğunu görüyoruz” dedi. “1 milyar dolarlık açık pozisyon 43 bin dolara geçişte tasfiye edilmiş olsa da, daha uzun vadeli duraklamaların olduğu yerde 40 bin doların altında çok daha fazla hasar olacak.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu