Haberler

Kripto Borsası Huobi, eski çalışanını yasadışı ticaret yapmakla suçluyor

Bitcoin borsasi Huobi eski çalışanına dava açtı.

Financial Times’a (FT) göre Bitcoin borsası Huobi, eski üst düzey yönetici Chen Boliang’a karşı bir hukuk davası açtı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Yayına göre, sorumlulukları arasında şirketin Hong Kong’daki kurumsal müşterileri de vardı. Boliang’ın babasının adına bir perakende ticaret hesabı açtığı ve borsadan 20 milyon dolarlık bir kredi sağladığı iddia ediliyor. Bundan sonra, eski çalışan kendisine karşı ticaret yapmak için kurumsal bir hesap kullandı ve USDC stablecoin’de yaklaşık 5 milyon dolar kazandı.

Muhtemelen işlemler Şubat ve Mart 2020’de gerçekleşti. Basında çıkan haberlere göre, Boliang, “Huobi’nin bilgisayar sistemlerine suç veya dürüst olmayan bir niyetle erişmek ve bir suçun gelirlerini kullanmak” suçlamasıyla Mayıs ayında tutuklandı.

Borsa sözcüsü Boliang’ın Mayıs 2020’den beri şirkette olmadığını söyledi.

“Bay Chen Boliang aleyhindeki iddialar hakkında hiçbir yorumumuz yok ve Hong Kong Özel İdari Bölgesi tarafından adaletin idaresine inanıyoruz” dedi.

Eylül 2021’de, önde gelen NFT pazarı OpenSea, sahtekarlığa karışan ismi açıklanmayan bir çalışanla olan istihdam ilişkisini sonlandırdı. Bu an, platformun ürün müdürü Nate Chastain’in şirketinden ayrılmasıyla aynı zamana denk geldi. Daha önce, ana sayfada belirteçlerin yerleştirilmesiyle ilgili verileri kendi çıkarı için kullandığından şüpheleniliyordu.

Haziran 2022’de yetkililer, Chastain’i bir pazaryeri içeriden öğrenenlerin ticareti planında dolandırıcılık ve kara para aklama ile suçladı. 40 yıla kadar hapis cezası alabilir.

The Wall Street Journal’ın ilkbaharda Binance, Coinbase ve FTX’te yaklaşan listelemeler hakkında içeriden edinilen bilgiler sayesinde önemli karlar elde eden bir grup yatırımcı hakkında yazdığını hatırlayın.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu