Binance HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto borsası Binance kara para aklama olayına karıştığını yalanladı

Kripto borsası Binance kara para aklama olayına karıştığını yalanladı

Reuters, Binance borsasının dolandırıcılar ve siber suçlularla yakın bağları olabileceğini bildirdi. Buna cevaben platform, Reuters temsilcileriyle Ronin hackinin bir sonucu olarak 5,8 milyon dolarlık yatırım fonunun geri dönüşünü tartışan 50 sayfalık bir e-posta alışverişi yayınladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Chainalysis ajansından analistler, platformdaki tüm işlemlerin yaklaşık %0,15’inin bir şekilde yasa dışı faaliyetlerle ilgili olduğuna inanıyor. Reuters’e göre, Ocak 2022’de Binance borsası müşterilerini kara para aklama açısından aktif olarak kontrol etti ve ardından platformun bu yöndeki etkinliği azaldı.

Kripto platformu, izinsiz faaliyetleri mümkün olduğunca önleyecek yüksek endüstri standartları oluşturmaya çalıştığını söyledi. Toplanan istatistiklerin halihazırda güncelliğini yitirmiş olduğu, yeni ve mevcut kullanıcıların ek kimlikten geçmesi gerekebileceği de vurgulandı.

Reuters araştırmasına göre, dijital para birimlerinin piyasa değeri birkaç yıl içinde 3 trilyon dolara ulaşacak. Segmentin bu kadar hızlı büyümesi, kara para aklama da dahil olmak üzere birçok tuzakla dolu olabilir. Uzmanlara göre, kripto platformları sözde AML (Kara Para Aklamayı Önleme) kuralına odaklanmalı.

Uzman borsalar tarafından bu standartlara uyulmaması, işletme ruhsatının iptaline veya şirketin kapanmasına yol açmalıdır. Birdenbire kontrol sistemlerinin modası geçmiş olduğu ortaya çıkarsa, kuruluşlar bu durumu düzeltmek için derhal çalışmaya başlamalıdır.

Daha önce, Coinfili.com editörleri Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun mal ve hizmetler için ödeme yapmak için yalnızca dijital para birimleri kullandığını söylediğini bildirdi. Ona göre kripto varlıkları sadece bir ödeme aracı değil, aynı zamanda bir yatırım konusudur. Artan oynaklığa rağmen, bu segmentin aktif olarak genişlemeye devam edeceğini umduğunu belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu