Airdroplar(Ön Satışlar)Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto borsası 24 Exchange, ilk kripto para birimi NDF satışını duyurdu

24 Exchange, ilk kripto para birimi NDF'yi işledi

14 Mart’ta, 24 Exchange kripto para borsası, Bitcoin veya Ethereum (ETH) için teslim edilemeyen bir forward (NDF) satışı için ilk işlemin başarıyla gerçekleştirildiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Şubat 2022’de imzalanan ileriye dönük anlaşma üç tarafı içeriyordu:

  1. Uluslararası finans komisyoncusu ED&F Man Capital Markets;
  2. Ticaret platformu XBTO;
  3. Ticaret hizmeti sağlayıcısı QCP Capital.

XBTO, dijital ekosistemde oluşturulan yenilikçi platformları ve ürünleri destekler. NDF, geleneksel finans kurumlarının kripto piyasasına girmesini sağlayacak ve sanal para kullanıcı sayısını artıracak önemli bir ürün rolünü oynayacak.

XBTO stratejik geliştirme direktörü Nicholas Genekisi, “İlk NDF ticaret operasyonunda likidite ortağı ve karşı taraf olmak için altyapımızı ve deneyimimizi kullanmaktan çok memnunuz” dedi.

24 Exchange temsilcileri, kripto para birimi NDF satışı için platformun kullanıcıları arasında, sermayesinin 17 trilyon dolardan fazla olduğu tahmin edilen dünyanın en büyük piyasa yapıcısı Jane Street Capital olacağını kaydetti. Bu durumda, türevlerde işlem hacmi önemli ölçüde artabilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Arjantinliler kripto para’daki potansiyel yavaşlamadan memnun değil

Kripto piyasasındaki ilk forward işlemi Kasım 2021’de B2C2 ve QCP Capital tarafından yapıldı. Teslim edilemeyen sözleşme, bitcoinlerin CME CF Bitcoin Referans Oranına karşılık gelen bir fiyattan satın alınmasını içeriyordu.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu