HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Borsaları Savaşı: Coinbase, FTX Super Bowl’da İlk Çıkışı Yaptı

Kripto, Super Bowl Reklamlarını Devraldı

Halk arasında Super Bowl olarak adlandırılan Ulusal Futbol Ligi (NFL) için şampiyonluk maçı, birinci sınıf bir reklam noktasıdır. Her yıl önde gelen markalar bir reklam yeri satın almak için en yüksek doları ödüyor. Ancak, bu yıl belirli bir eğilim var gibi görünüyordu. 2022 Super Bowl sırasında yayınlanan önemli sayıda reklam kriptoyla ilgiliydi. Coinbase ve FTX gibi borsalar ilk kez Super Bowl’a girerken, kripto.com, etoro ve Meta (Facebook) gibi sektördeki diğer dikkate değer isimler de reklam aralarında yer aldı.

Coinbase Reklamı Kripto Veriyor

Kripto borsası Coinbase , Super Bowl reklamına en minimalist yaklaşıma sahipti. Genellikle markalar, göze çarpmak ve izleyiciler üzerinde bir izlenim bırakmak için çok ileri gitmeye çalışırlar. Reklam, bir dakika boyunca ekranda zıplayan bir QR kodu içeriyordu. Kodu tarayan izleyiciler, 100 milyon dolara yakın bir hediye için bir sayfaya yönlendirildi. Reklam, izleyicileri Coinbase web sitesini acele etmeye teşvik etti ve birkaç dakikalığına çökmesine neden oldu.

 

Dikkatinizi Çekebilir: CryptoTanks, Earn Guild Ile Ortak Oldu, Retro Play-To-Earn Tank Savaşı Oyununa Daha Fazla Oyuncu Getirdi

 

Coinbase Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee, tweet attı,

“Coinbase şimdiye kadar karşılaştığımızdan daha fazla trafik gördü, ancak ekiplerimiz bir araya geldi ve trafiği yalnızca birkaç dakika kısmak zorunda kaldı. Artık http://drops.coinbase.com adresinde geri döndük ve sizin için hazırız.”

Ayrıca, reklamın, önceki tüm karşılaştırma ölçütlerinden altı kat daha yüksek etkileşimle, bir dakika içinde açılış sayfasında 20 milyondan fazla isabet aldığını duyurdu. Reklam, sosyal medyada da trend olmaya başladı, özellikle Twitter’da birkaç sohbet başlattı.

Ünlüler Kripto Reklamları İçin Bağlandı

Olağandışı ünlü onayları, Super Bowl reklamlarının öne çıkmaya çalıştığı başka bir yoldur. Örneğin, başka bir kripto borsası olan FTX Trading , Super Bowl reklam aralarındaki reklam yerlerini doldurmak için komedyen-yapımcı Larry David ile eşleşti. Reklamda David, tarihi anlar boyunca şüpheci figürleri canlandırıyor. Bir noktada, David ampulün icadıyla ve ardından aya inişle alay eder. Son olarak, kriptonun hiçbir şey ifade etmeyeceğini iddia ederek bunun tam tersini gösteriyor.

Crypto.com ayrıca, basketbol efsanesi LeBron James’i ikna ederek bir ünlü desteğine de sahipti. Reklam, James’in genç haliyle konuşmasını ve ona kendi vuruşlarını yapmasını tavsiye etmesini içeriyordu ve ekranda “FORTUNE BRAVE’İ YARARLANIR” metniyle sona erdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu