HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Bir Lale Bile Değil – Ancak Makroekonomik Ve Finansal Istikrarı Tehdit Ediyor

Vali Das, geleneksel finansal sisteme kesinlikle yerleşmiş bir başka sestir . Merkez bankası yöneticileri, küresel finans kuruluşlarının liderleri ve yaklaşan kripto dalgası tarafından tehdit edildiğini hisseden sistemdeki diğerleri, bu yeni dijital varlıklarla alay etmek ve iftira atmak için sıraya giriyor.

Kriptoyu lalelerle karşılaştırmak en büyük alay hareketidir ve vali yaptığı karşılaştırmanın tamamen bilincindedir. Hollanda lale çılgınlığı, 1637’de bir kaza meydana gelene kadar, lalelerin her zamankinden daha fahiş fiyatlarla alınıp satılmasını içeriyordu. Tabii ki, laleler aslında nispeten değersizdi, ancak o zamanlar büyük değere sahip olarak algılanıyordu.

Bu yüzden laleler ve kripto arasında bir karşılaştırma yapabilmek için Das’ın “altta yatan” kelimesini kullanmasını araştırmamız gerekiyor. O zamanlar lalelere bakıldığında, lalelerin değerli olarak algılanmasının dışında hiçbir temel değeri olmadığı ve çöküşe kadar yatırımcıların bu tek öncül temelinde onlara yatırım yapmaya hazır oldukları kabul edilmelidir.

Bir bütün olarak kriptoya baktığımızda Das’ın yorumu muhtemelen birçoğu için geçerli olabilir. Deneyimsiz yatırımcıların, sadece para kapmak için orada olan meme coinleri ve diğer kriptolara çekildiğini biliyoruz. Kripto dalgasını sürüyorlar.

Bununla birlikte, ciddi kripto para birimleri analiz edildiğinde, şüphesiz değerleri görülebilir. Bitcoin alırsanız, değeri hızlı ve nispeten ucuza aktarabilen tamamen merkezi olmayan bir ağ görürsünüz.

Bir numaralı kripto para birimi aslında daha çok altın gibi bir değer deposudur, tek farkı daha kıt olması ve hareket etmesi çok daha kolay olmasıdır. Bununla birlikte, ona gücünün çoğunluğunu veren şey, hükümetlerin ve bankaların kontrolü dışında olması, sahibine servetlerinin tam kontrolünü ve banka gibi üçüncü şahıslar olmadan tam olarak istediği gibi harcama yeteneği vermesidir. yapamayacaklarını söylüyorlar.

Dikkatinizi Çekebilir: Blackrock’un Müşterilere Kripto Ticaret Hizmetleri Sunmayı Planladığı Haberi Bildirildi

Bitcoin’in kara para aklayıcıları ve teröristler tarafından kullanıldığına dair alaylar bile açıkçası gülünç. Kripto para birimleri blok zincirinin en üstünde yer alır ve bu teknoloji, gizlilik teknolojisindeki ilerlemeleri engelleyerek, şimdiye kadar yapılmış veya yapılacak her işlem için izlenebilir bir yol sağlar.

Vali Das’ın anlaşılabilir bir endişesi olduğu kabul edilmelidir. Kripto para birimleri sadece bankaların tekelini tehdit etmekle kalmaz, aynı zamanda varlığını da tehdit eder. Bankaların tamamen eskiyeceği zaman geliyor.

Bürokraside boğulan, ancak fahiş ücretler alarak ve başarısız görünüyorlarsa hükümet tarafından nakit enjeksiyonları alarak hayatta kalabilen hantal devlerdir.

Vali Das, bankaların halkın güvenini kaybettiğini anlamalı. Kıbrıs’taki kefalet veya piyasaları manipüle etme, dolandırıcılık ve dolandırıcılık gibi alanlarda çeşitli bankalara karşı açılan çok sayıda ceza davası, banka suçluluğunun birçok örneğinden bazılarıdır.

Vali Das, yeni ve yaklaşmakta olan finans sistemini gerçekten inceleseydi daha iyi faydalanacaktı. Aslında bankaların müşterilere çeşitli kripto hizmetleri sunarak rekabet edebilecekleri alanları görebilir.

Laleler hakkında daha az konuşma ve karşıt görüş hakkında daha ciddi çalışma. Bu kadar yüksek bir pozisyonda bir liderden beklenebilecek olan bu muydu?

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu