HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Ayı Piyasasında Zararlı Çıkmamak İçin En İyi 6 Adım

Korku ve Açgözlülük Endeksi ile piyasa şimdilik aşırı korku içinde kırmızıya döndü. Tüccarlar ayı piyasasından zarar görebilir.

Korku ve Açgözlülük Endeksi ile piyasa şimdilik aşırı korku içinde kırmızıya döndü. Tüccarlar ayı piyasasından zarar görebilir.

Adım 1

Ayı piyasasında hayatta kalmanın ilk adımı, trend değiştiğinde boğa piyasası stratejilerinden kurtulmaktır. Yatırımcılar, trendX göstergesi, 50MA dökümü, Haftalık düşüş hareketleri veya US30 fiyat hareketini izleyebilir.

Kendinizi kaosa ne kadar çok maruz bırakırsanız, o kadar çok hata yaparsınız, o kadar duygusallaşırsınız. Ve ne kadar duygusallaşırsanız, mantıklı kararlar vermek o kadar zorlaşır. O zaman, daha da fazla para kaybedersiniz ve daha da aşağılardasınız.

Bunun için en büyük ipucu, bir trend değişimi belirlediğinizde ve kısa vadeli bir ayı trendinde olduğumuzda, tüm kriptolarınızdan kurtulun ve ayrıca bir zamanlar kullandığınız tüm stratejilerden kurtulun. Çünkü piyasa ortamlarının değişip piyasaların döngüler halinde hareket ettiğini anlamanız gerekir ve yılın sadece altı ayı işe yarayan sadece düşüşler ve çıkışlar satın almak olan bir stratejiniz olsun ya da olmasın, yıl boyunca aynı stratejiyi kullanamazsınız. En büyük şeyler, trend değişimlerini belirlemek ve piyasadan çıkmaktır.

Adım 2

Ayı piyasasında hayatta kalmanın ikinci adımı, portföyünüzün büyük bir bölümünü faiz getiren hesaplara koymaktır.

Cameron’ın bu adımı atacağı bir numaralı yer Terra (LUNA) ekosistemindeki Anchor Protocol. APY ile her gün %19’a kadar para kazanabilirsiniz. Bu, yol boyunca stake edebileceğiniz en yüksek güvenli sabit paradır. %19 APY kripto paramın büyük bir pozisyonunda, stake edebilir ve faiz kazanabilirsiniz.

Adım 3

Üçüncü adım, piyasa lehinize dönene kadar pozisyonlarınızı büyük ölçüde küçültmek veya kenarda bırakmaktır. Bu 3 ila 6 ay sürebilir veya bir veya iki yıl sürebilir. Bunun ne kadar süreceğini bilmiyoruz.

Krizde tüm paranızı kaybettiyseniz ve değişmek için zihinsel kapasiteniz yoksa ve bu fırsattan gerçekten yararlandıysanız. Kaçırdın. Bu nedenle, her şey düşerken her şeyi yükseltmemeniz ve geri dönmeden önce doğru grafik modellerinin kurulmasını beklemek için sabrınız olması önemlidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Citi’nin Dijital Varlık Eş Başkanı, Kripto Girişimini Başlatmak için Şirketten Ayrıldı

4. Adım

Ayı piyasasında hayatta kalmak için dördüncü adım, eğer satın alacaksanız, yalnızca destek ve talep bölgesinin derinliklerinde ayı tuzakları satın alın. Bu çok sabır gerektirir. Aralarda satın alma ve yukarı yönlü hamleleri kovalamayın.

Yapmanız gereken, işlerin bozulmasını sabırla beklemek. İnsanların duraklarını bir ayı tuzağına yerleştirecekleri yerleri aramak istiyoruz ya da kurşun tuzağı, sadece bir grup insanın durdurulmasından ibarettir ve sonra piyasa bunu gerçekten görmezden gelir.

Adım 5

Bir sonraki adım, ayı tuzaklarında derin bir direnç tedarik bölgesine kısaltmaktır. Her zaman son bir sıçrama vardır. Yapmanız gereken, tepeleri ve dipleri aramaktır. Boğa tuzakları ve ayı tuzakları tarafından tetiklenirler.

6. Adım

Son adım, trendler resmi olarak tersine döndüğünde, çizelgeler yeniden şekillenecek ve canlanma kalıpları kendilerini göstermeye başlayacak. Bu, güvenle derinlere inmeye başlayabileceğiniz ve potansiyel boğa piyasasının önümüzde olduğu zamandır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu