Altcoin HaberleriBinance Coin (BNB)Haberler

Kripto Ana Akımını Almak İçin BNB Zincirinden Yararlanan 4 Önemli Proje

Geliştiriciler ve meraklılar, BNB Zincirine çeşitli fikirler ve projeler getiriyor. Ağ, yüksek verim ve düşük ücretler sağlayarak DApp’ler için büyük değer sağlar. Bu zincir üzerinde, daha geniş blok zinciri endüstrisinin farklı bir yönünü ele alan birkaç hayati proje geliştiriliyor.

 

Venüs (Para Piyasası Sistemi)

BNB Zincirinde merkezi olmayan finansın (DeFi) büyümesi, birçok yenilikçi protokolün ortaya çıkmasına neden oluyor. Örneğin, algoritmik bir para piyasası sistemi olan Venüs Protokolü, ademi merkeziyetçilik yoluyla borç verme ve kredi ile uğraşır. 2021’in ilk yarısında bir olaya dikkat çekmesine ve ilk geliştiricilerin kefaletini görmesine rağmen, topluluğu ve yeni yönetimi sayesinde proje her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döndü.

Bugün Venus, BNB Zincirinde 1 numaralı kredi çözümü ve daha geniş DeFi endüstrisindeki en büyük beş kredi platformundan biridir. Ayrıca, Venus kendisini sermaye verimliliğini en üst düzeye çıkaran ve borç verme, ödünç alma, çiftlik verimi ve varlık takası için sağlam bir kullanıcı deneyimi sunan tek duraklı bir çözüm olarak konumlandırdı. Ek olarak, protokolün yönetişimi, topluluk üyelerini güçlendirmek ve yeni teklifler yapmalarına izin vermek için merkezi değildir.

Dikkatinizi Çekebilir: Blockchain Destekli Metaverse Projesi Affyn, Borsa Listesinden Sonra Birden Çok Zafer Kazandı

PancakeSwap (DEX)

Pancakeswap’ın BNB Zinciri ekosistemindeki önemine kimse itiraz edemez. Bugün en popüler merkezi olmayan uygulamadır ve BNB Zincirinde varlıkların ticaretini ve takasını kolaylaştırır. Ayrıca, kullanıcılar ek gelir akışlarından yararlanmak için likidite ve hisse ödülleri sağlayabilir. Devam eden kullanıcı büyümesi, merkezi olmayan borsalar arasında zincirin en üst konumunu sağlamlaştırıyor.

DAppRadar’a göre, Pancakeswap geçen ay 3,3 milyondan fazla kullanıcıya sahipti. Önemli bir rakam, yine de net %16,39’luk bir düşüş. Bu eğilim, BNB Zinciri ekosisteminde yenilik ve rekabet gücüne olan ihtiyacı vurgulamaktadır. 16,15 milyar dolarlık hacmi etkileyici olmaya devam ediyor, ancak diğer DeFi çözümleri zemin kazanmaya çalışacak.

 

Bomba Kripto (Oyun)

Kulaktan kulağa oyun, günümüzde kripto para birimi ve blok zincirindeki en sıcak trendlerden biridir. BNB Zinciri, düşük ücretleri ile oyuncuların zaman içinde para kazanmasını kolaylaştırıyor. Ethereum blok zincirindeki oyunlar, çoğu oyuncu için oyun içi kazançların çoğunu ortadan kaldıran yüksek işlem ücretlerine sahiptir.

 

Bomb Crypto, bugün BNB Zincirindeki en iyi oyun DApp’idir. Bir önceki aya göre %24,4’lük bir kullanıcı azalması görmesine rağmen, zincirdeki bir sonraki en büyük oyunda hala iki katından fazla kullanıcıya sahip. Bomberman’ın blok zincirindeki oynayarak kazanılan versiyonu konsepti, birçok meraklının ilgisini çekiyor. Ayrıca, token haline getirilmiş oyun içi varlıklar serbestçe satılabilir veya takas edilebilir, bu da uzun vadeli oyuncular için gelir fırsatları yaratır.

 

Transit Swap (Çok Zincirli Değişim)

Transit Swap, BNB Zincirinde çok zincirli bir DEX toplayıcıdır. En popüler halka açık blok zincirlerinde varlık alışverişini kolaylaştıran nispeten yeni bir uygulamadır. Transit Swap DApp, halka açık zincirlerin popüler DEX’lerini entegre eder ve genel kullanıcı ticaret deneyimini geliştirmek için avantajlarını birleştirir.

Ayrıca proje, kullanıcıları için bir NFT pazar yeri ve DAO yönetişimi sunar. BNB Zincirindeki bir projenin yönetimini başka herhangi bir ağda merkezi olmayan hale getirmek çok önemlidir. Protokol üzerinde kontrol uygulayan merkezi taraflara veya protokolün nasıl ve kimler tarafından kullanılabileceğine gerek yoktur. Transit Swap, bu ay %32’lik bir kullanıcı artışı kaydetti ve toplamını neredeyse 31.000’e çıkardı.

 

Çözüm

Ethereum, DApp geliştirme için en büyük ekosistem olmaya devam ederken, yavaş işlemler ve yüksek gaz ücretleri nedeniyle engelleniyor. BNB Zinciri her iki sorunu da çözüyor ve dünya çapındaki geliştiricilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Ancak, bir DApp oluşturmak ve geniş bir kullanıcı tabanını sürdürmek, verimli bir ağ ve güçlü bir altyapı gerektirir.

Birkaç proje, daha geniş blok zinciri endüstrisinin farklı yönlerini ele almayı amaçlıyor. Örneğin, BNB Chain oyun, DeFi, finans ve daha pek çok alanda fırsatları keşfeden geliştiriciler için çözümler sunar.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu