HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Alanındaki Dolandırıcılık Için Bir Çözüm Olarak Decentralization (Ademi Merkeziyetçilik)

Nasıl bu duruma geldi?

Cryptocurrency 13 yıl önce tanıtıldı ve dürüst olmak gerekirse, pek umursamadı. E-spor yarışmaları, size bir pizza kazandırmış olabilecek Bitcoin’de ödüller verdiğinde.

Bugün 25 Bitcoin’e sahip olmak bir emeklilik planı, yeni bir ev veya başka ne istersen olabilir. Kripto piyasasında birçok şey değişti ve en büyük değişiklik herkesin birdenbire ilgilenmesinden geliyor. Herkesin ve annelerinin şu ya da bu projeye yatırım yaptığı tarihin en büyük boğa piyasalarından birini gördük.

Merkezi olmayan finansal cennet. Güç küçüklerin elinde. Biraz bilinçli yatırım, sabırlı homurdanma, fırsatlar için burun ile 9-5 eziyetinden kolay bir çıkış yoluydu. Ancak insanlar gücün kendilerinde olduğunu düşünürken, küçük adam küçük kalırken zengin ve güçlüler daha da zenginleşiyordu.

Herhangi bir bireyi kolayca satın alabilecek balinalar devreye girdi ve kripto pazarını özüne kadar salladı. Bir tweetin bir projeyi alt üst etmesi gerçekten merkezi olmayan bir durum mu? Kripto piyasasının işleyişine derinlemesine girmemek için, odağımızı bizim için burada olduğunu iddia edenlere, küçük ve vasat oyunculara çevirelim.

Toplayıcılar ağırlaştırıyor

Çoğunuz bir toplayıcının ne olduğunu biliyorsunuz. Kripto para toplayıcıları, kripto para projeleri, hacmi ve fiyatları hakkındaki bilgilerin çoğunu getirir.

Herkese piyasada mevcut projeler hakkında bilgi veren bir mesaj panosu gibidir. Merkezi olmayan, bağımsızdırlar ve piyasayı etkilemezler – sadece bilgiyi paylaşırlar mı, yoksa paylaşırlar mı?

Sorun şu ki, en büyük toplayıcılar aslında oyunu yönetiyor. Büyük belirteçlerin sözcüğü yaymakta hiçbir sorunu yoktur, ancak yenilerinin nesi var – Yeni başlayan projelerle. En büyük toplayıcılardan birinde listelenmek sizi yapabilir veya kırabilir. Nasıl yapıyorsun?

Bir belirteç yaratıcısının perspektifinden bakıldığında: Küçük projeler için giriş engeli çok yüksektir. Yüksek liste ücretleriyle başa çıkmak zorundasınız ve kabul, oligarşik bir karara bağlıdır (bu, büyük patronların karar vermesi anlamına gelir). Merkezi toplayıcılar genellikle isteğe bağlı bir politikaya sahiptir. Bu, projeniz platforma uygun değilse listelenmeyeceğiniz anlamına gelir, bu da genellikle projenizin büyük oyuncular için alakasız olduğu anlamına gelir.

Bir kripto tüccarının perspektifinden bakıldığında: Listelendikten sonra patlamış olabilecek projelerin yaklaşık %90’ını asla duymayacaksınız.

Kek yalandı

Şeffaflık eksikliği ve koyu desenlerin kullanımı başka bir sorundur. Merkezi toplayıcılar listelemeler için ödeme kabul etmediğinden, sözde ajanslar en tepeye çıktı. Tatsız karanlık pazar, bu ajansların “listenizi elde etmek” için çok büyük meblağlar almasına izin verir. Ajanstan geçmek, listelemenizi garanti etmez ve tüm süreç çok kötü huyludur.

Bu boşlukları kullanmak, eski finansal sistemin klasik kurumsal ortamında sıklıkla bulacağınız bir şeydir.

Blockchain, bu şeylerin olmasını önlemek ve finansal bir demokrasiyi gerçeğe dönüştürmek için tasarlandı ve kontrollü sistemin uzun kolu özgürlüğünüzü kapmış gibi görünüyor. Kripto para birimi merkezi olmayan ve klasik kurumsal ortamdan bağımsız olarak kalsa da, paraya olan susuzluk, yatırımcıları korumak ve onlara boşluklarının merkezi kontrol ve para kapma için kullanıldığı bir duruma bilgi sağlamak için burada bulunan sistemleri harekete geçirdi.

Merkezi Olmayan Kripto Araştırma ve Listeleme Platformu

Bahsettiğimiz sorunlara yanıt olarak CoinFili ortaya çıktı – bir listeleme platformu, bir toplayıcı, ancak ofiste neyin listeleneceğine veya hangi projenin platform anlatısına uyacağına karar veren büyük patronlar olmadığından gerçekten merkezi olmayan.

Kripto topluluğu için faydalı olacaktır çünkü :

  • Listeleme son derece hızlıdır (en fazla 108 saat)
  • Listeleme çok daha ucuz
  • Her şey toplum temellidir
  • Yeni listelenen projeler anında yüksek topluluk bilincine sahip olacak (ücretsiz pazarlama)
  • Kazanmak için oy en çok oy verenleri ödüllendirecek
  • $LIST jetonunun ön satışı yok

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu