Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kraken, Avrupa Pazarına Tekrar Girmek için yeni lisans başvurusu yaptı

Kraken, ticaret hacmine göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi ikinci kripto borsasıdır. Şu anda 2021’in sonuna doğru Avrupa pazarına yeniden girmek için yeni bir lisans arıyor. Kraken, bu amaçla çeşitli Avrupa ülkelerindeki düzenleyicilerle diyaloga girdi.

ilgili içerik : Fed Başkanı Stablecoin’ler Daha Sıkı Düzenlenmeli

Kraken’in sözcüsüne göre borsa başlangıçta Avrupa’da faaliyet gösteriyordu. Ancak Avrupalı ​​müşterileri şu anda buna yalnızca İngiltere’nin FCA’sına (Financial Conduct Authority) kayıtlı bir kuruluş aracılığıyla erişebilmektedir.

Kraken Kurallara Uyduğunu İddia Ediyor

Kraken, AB’nin Beşinci Kara Para Aklamayı Önleme Yönergesi olan 5 AMLD’nin geçerli gereksinimlerine uyduğunu iddia ediyor. Büyük Britanya’nın AB’den çıkışı, Kraken’in kıtaya yeniden girmek için kaynak ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Böylece borsa sözcüsü daha önce şunları söyledi;

“Kraken, düzenleyici uyumlu ve dünya genelinde yaklaşık 190 yargı bölgesinde var olan bir borsadır. Yine de, hızla büyüyen Avrupa düzenleyici ortamında kripto düzenleyicileriyle yapıcı ve proaktif diyaloglar sürdürüyor.’ Firmanın her zaman mevzuata uyumlu olmayı ve öyle kalmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, şirketin bir Avrupa ülkesi lisansı almak için çalıştığını belirtti. Bunu bir Alman İş yayını olan Handelsblatt ile yaptığı röportajda açıkladı.

ilgili içerik : AB, 2024’e Kadar Anonim Kripto Cüzdanlarını Yasaklamak İstiyor

Powell, Kraken borsasının 202’nin sonuna kadar Avrupa’ya yeniden girmeyi planladığını da sözlerine ekledi. Böyle bir lisansı olası ülkeler arasında İrlanda Cumhuriyeti, Malta ve Lüksemburg ile birlikte verecek.

Geçtiğimiz Haziran ayında Coinbase, yeni Alman bölümü için bir ticaret ve kripto saklama lisansı aldı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto borsası ve borsanın BaFin lisansı ile ana rakibi olan Alman Federal Finansal Denetleme Kurumu. Coinbase ayrıca diğer Avrupa Ülkelerindeki kullanıcılara da hizmet sunmaktadır.

ilgili içerik : Binance Anonim Bitcoin Ticaretini Zorlaştırıyor

Powell, borsanın Coinbase ile aynı yolu izlemeye dirençli olduğunu vurguladı. Borsanın BaFin ile de görüştüğünü ancak Almanya’nın iklim koşullarının sert ve kısıtlayıcı olduğunu gördüğünü de sözlerine ekledi. Sonuç olarak, bu koşullarla orada çalışmayı çok pahalı buldular.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu