Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

KPMG Kanada, Bilançosuna BTC Ve ETH’yi Ekleyerek Büyüyen Kurumlar Listesine Katılıyor – Son Dakika Haberleri

KPMG Kanada, Bilançosuna BTC Ve ETH'yi Ekleyerek Büyüyen Kurumlar Listesine Katılıyor - Son Dakika Haberleri

Yatırım, KPMG Kanada’nın gelişmekte olan varlıklara ve teknolojilere olan bağlılığını yansıtıyor.

Açıklanmayan Bir Yatırım

KPMG Kanada, şirketin kripto para birimlerine ve blok zinciri teknolojisine olan inancını ve varlık karışımının düzenli bir özelliği olmaya hazır olduklarını belirten kurumsal olarak benimsendiğini gösterdiğini belirten yatırımı duyurma hakkında bir açıklama yaptı.

KPMG Canada, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Firmamızın varlık sınıfındaki türünün ilk yatırımı olan kurumsal hazinemize kripto varlık tahsisini henüz tamamladık. Buna, net sıfır karbon işlemini sürdürmek için Bitcoin ve Ethereum belirteçleri ve karbon ofsetleri dahildir.

Firma yatırımının boyutunu açıklamadı ancak net sıfır karbon işlemini sürdürebilmek için karbon denkleştirmeleri de satın aldığını vurguladı. KPMG Kanada’nın blok zinciri eş lideri Kunal Bhasin, firmanın yatırımına oldukça ihtiyatlı bir yaklaşım benimsediğini açıkladı. Ayrıca yatırımın, firmanın kripto varlık alanında yaptığı daha büyük bir yatırımın parçası olduğunu belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: Sequoia, Polygon’un 450 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Öncülük Ediyor Altcoin Toparlanıyor

KPMG, gözetim sağlayacak ve tahsisi onaylayacak geniş bir paydaş listesinden oluşan bir yönetim komitesi oluşturmuştu. İtibar, düzenleyici ve saklama risklerinin kapsamlı bir incelemesinden oluşan ayrıntılı bir risk değerlendirme sürecini üstlendi.

Olgunlaşan Varlık Sınıfı

Yatırım hakkında konuşan, KPMG danışmanlık hizmetleri Kanadalı yönetici ortağı Benjie Thomas, şu yorumu yaptı:

“Kripto varlıklar olgunlaşan bir varlık sınıfıdır. Büyük sigortacılara ve emeklilik fonlarına yönelik riskten korunma fonları ve aile ofisleri gibi yatırımcılar, kripto varlıklarına giderek daha fazla maruz kalıyor ve bankalar, finansal danışmanlar ve aracı kurumlar gibi geleneksel finansal hizmetler, kripto varlıklarını içeren ürün ve hizmetler sunmayı araştırıyor. Bu yatırım, kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin kurumsal olarak benimsenmesinin büyümeye ve varlık karışımının düzenli bir parçası olmaya devam edeceğine olan inancımızı yansıtıyor.”

KPMG’nin Blockchain Ve Kripto Varlıklarına Yönelik Dönmesi

KPMG, müşterilerine blok zincir teknolojisi ve dijital varlıklarla ilgili hizmetler sağlayarak kripto alanına çoktan girdi. Bhasin, KPMG’nin uzayı keşfetmeye başlamak üzere olduğunu da sözlerine ekledi ve bunun “sadece oyuna derimizi koyuyoruz” olduğunu belirtti.

Firma, blok zinciri oyun alanı, meta veri kaynakları, merkezi olmayan finans ve web 3.0’a kurumsal katılımı sağlama konusundaki yeteneklerini geliştirmeye odaklanmaya devam edecek.

Kanuna Giren Diğer Kurumlar

Dijital varlıklar büyük ilgi gördü ve finansal hizmet sağlayıcıların – Block gibi diğer birkaç şirketin– ilgisinde önemli bir artış oldu. Tesla, Galaxy Digital ve Coinbase, bilançolarına kripto para birimi ekledi. Ernst & Young Global ayrıca çeşitli finansal kurumlar için finansal varlıkları tokenleştirmelerini sağlayacak teknolojiler oluşturmak ve programlar tasarlamak üzerinde çalışıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu