Bitcoin HaberleriHaberler

Kosova, Bitcoin Madenciliği Yasağı Sonrası Yüzlerce ASIC’yi Ele Geçirdi

Cumartesi günü yayınlanan bir polis açıklamasına göre , Güneydoğu Avrupa’da kısmen tanınan bir devlet olan Kosova, Bitcoin madenciliği için kullanılan 272 farklı ASIC’ye el koydu.

Operasyonda ayrıca ruhsatlı madencilikten suçlu bulunan bir kişinin tutuklanmasıyla sonuçlandı.

Yetkililer tarafından ele geçirilen ekipman, 500 evin tükettiği elektrik miktarı kadar elektrik tüketiyor.

Kosova, kısmen tanınan ülkenin bu kış karşı karşıya kaldığı sakatlayıcı bir enerji krizi nedeniyle geçen hafta kripto para madenciliğine genel bir yasak getirdiğini duyurdu.

Teknik bir komitenin tavsiyelerine dayanarak empoze edildi.

Dikkatinizi Çekebilir: Üç Yıllık Yasağın Sonunda Laos Hükümeti, Kripto Ticaretine ve Madenciliğine İzin veriyor

Bu haftanın başlarında birkaç küçük nöbet gerçekleşti.

Madencilik çoğunlukla Sırp halkının çoğunlukta olduğu Kosova’nın kuzey belediyelerinde gerçekleşti.

Kosova, 2008 yılında Sırbistan’dan resmen bağımsızlığını ilan etti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu