Haberler

Kore 1,48 Milyar Dolar Yasadışı Kripto İşlemleri İçin 33 Kişiyi Soruşturuyor

Kore 1,48 Milyar Dolar Yasadışı Kripto İşlemleri İçin 33 Kişiyi Soruşturuyor

Güney Kore’de otuz üç kişi, 1.69 trilyon won (1.48 milyar $) değerinde yasadışı kripto para işlemleri yapmakla suçlandı.

  • Korea Times’ın Çarşamba günü Seul Merkez Gümrük İdaresi’ne dayandırdığı haberine göre , 14 kişi kovuşturmaya sevk edildi, 15 kişi para cezasına çarptırıldı ve dördü soruşturma altında kaldı.
  • Soruşturma, dolandırıcılık ve kara para aklama amacıyla dijital para birimleriyle ilgili suçlara ilişkin olarak geçen yıl Nisan ve Eylül ayları arasında yürütüldü.
  • Paranın yaklaşık yarısı, 700 milyon doların biraz üzerinde, yasadışı dövizle ilgiliydi ve üçüncü bir tarafa, para birimini bir kripto borsasında alıp sattıktan sonra çekilen büyük miktarda parayı transfer etmek için ödeme yapıldı.
  • Yaklaşık 680 milyon dolar, denizaşırı kripto alımları için sahte havale kayıtları ve yaklaşık 83 milyon dolar, kripto alımları yapmak için Kore kredi kartlarını kullanarak yurtdışında nakit para çekmekle ilgili.
  • Seul gümrük ofisi yetkilisi, “Ticaret, seyahat veya eğitim masrafları kisvesi altında sanal varlık transferleri kesinlikle yasaktır.” Dedi. “İhlal edenler cezai kovuşturmaya veya para cezasına çarptırılacak.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu