HaberlerKripto Para Haberleri

Komisyonsuz Kripto Ticareti Ufukta

Komisyonsuz ticaret nedir, ne zaman geliyor ve ortalama bir kripto tüccarı için ne anlama geliyor?

Kripto borsalarının çoğu, hacme dayalı komisyon yapıları üzerinde çalışır, kısacası… ne kadar çok alım satım yaparsanız, işlem başına o kadar az ödersiniz. Bu, basit al ve tut stratejileri olan tüccarlar için iyi çalışır. Bununla birlikte, bir dizi ticaret stratejisi, hızlı, algoritmik ticareti içerir. Kârlar küçüktür, ancak yüksek hacimle toplanır.

Karlı bir yüksek frekanslı tüccar olmak genellikle günde binlerce ticaret yapmayı gerektirir, karlar değişim ücretleriyle kolayca tüketilebilir. Bu stratejileri kullanmak isteyen hevesli tüccarlar bir “tavuk ve yumurta” sorunuyla karşılaşırlar ve sonunda, küçük yüksek frekanslı tüccarlar piyasadan fiyatlandırılır.

Komisyonsuz veya aboneliğe dayalı bir takas, daha küçük alım satımların yapılabileceği (ücretler karı yemeden) farklı bir alım satım faaliyetini teşvik eder, bu da çok daha fazla alım satım faaliyeti ve daha sağlıklı, daha eşit bir pazar ve daha küçük yatırımcıların daha fazla katılımı ile sonuçlanır!

Kripto devi Binance, başarısının çoğunu, birkaç yıl boyunca milyonlarca kullanıcıyı çekmeye yardımcı olan ve Binance’i en üst noktaya ve milyarlarca dolarlık değerlemeye ulaştıran nispeten düşük işlem ücretlerine bağlayabilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Solana Hacker House Dünya Turu Prag’ı Vurdu

Ortalama bir kripto tüccarının düşük ücretlerden etkilendiği ve Binance’in rakiplerinden önemli ölçüde daha yüksek olması nedeniyle, düşük işlem ücretlerinin sağlıklı bir likit piyasasının desteklenmesine yardımcı olduğu sonucuna varmak biraz güvenli.

Peki, şu anda kim komisyonsuz ticaret sunuyor?

En önemlisi, Coinbase, Coinbase One adlı bir beta programı başlattı. Kısacası, Coinbase One (sınırlı bir kitleye açıktır) kullanıcıların sıfır ücretle ticaret yapmalarına ve sabit bir aylık ücret karşılığında diğer avantajlardan yararlanmalarına olanak tanır.

O zaman Robinhood’un %0 komisyon teklif etmesi gibi bir şeye sahipsiniz ama ne fiyata? Çevrimiçi hızlı bir aramadan sonra, abonelik tabanlı platformu önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan Eve Exchange adında ilginç bir başlangıç ​​bulduk, şimdilik, ömür boyu abonelik de dahil olmak üzere bir dizi cazip lansman öncesi teklifleri var. Eve, dünyanın en büyük likidite sağlayıcılarıyla doğrudan çalışarak tüccarlara piyasa fiyatlandırmasında en iyisini sunduğunu iddia ediyor.

Sonuç olarak, komisyonsuz ticaret önümüzdeki birkaç yıl içinde yavaş ama emin adımlarla daha fazla borsa müşterilerden ücret alma ve ardından para kazanma konusunda farklı bir yaklaşım benimsediği için daha yaygın hale gelecek gibi görünüyor.

Ve bunun sizin için anlamı basit. Daha az ödeyin ve daha fazla HODL!

En iyi 5 borsadan birinde ayda 50.000$ işlem yapıyorsanız, muhtemelen her ay 100$’ın üzerinde ücret ödüyorsunuz. 1) Nerede ticaret yapacağınız ve 2) kazançlarınızı nereye yatıracağınız konusunda doğru seçimleri yaparsanız, portföyünüzün bir parçası haline gelebilecek ve binlerce doları bulabilecek 100 dolar.

Binance’in daha düşük maliyetli bir ticaret deneyimi sunan bir borsaya karşı en üst sıradaki yerini kaybedip kaybetmeyeceği henüz belirlenmedi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu