Bitcoin HaberleriHaberler

“Komedi Rapçisi” Ve Kocası 2016’da Yapılan Bitfinex Hack’i İçin Tutuklandı – Son Dakika Haberi

BTC Kurtarıldı, Tutuklamalar Yapıldı

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan bir açıklamada , iki kişinin 2016 yılında Bitfinex kripto borsasından çalınan 4,5 milyar dolarlık kripto para birimini aklamak için bir komplo olduğu iddiasıyla tutuklandığı ortaya çıktı. Evli çift, Ilya “Hollandalı” Lichtenstein ve Heather Morgan, New York’ta saat 15:00 ET’de mahkemeye çıkacak. Kolluk kuvvetleri, saldırıyla bağlantılı yaklaşık 3,6 milyar dolarlık çalıntı kriptoyu kurtarmayı başardı.

Adalet Bakanlığı Kara Para Aklayan Çifti Avladı

2016 yılında, bilgisayar korsanları, o zamanlar yaklaşık 60 milyon dolar değerinde olan ve o sırada kripto para biriminin toplam işlem hacminin neredeyse altıda biri olan yaklaşık 120.000 BTC çaldı. Bugünün oranlarına göre, çalınan kripto paranın değeri 4,5 milyar dolara yaklaşıyor. Ancak, DOJ tüm miktarı geri alamadı. Bunun yerine, bugün değeri 3,6 milyar dolar olan yaklaşık 94.000 BTC’ye el koydular. DOJ ayrıca, hırsızlığa karışan orijinal bilgisayar korsanlarının çift olduğunu da ima ediyor. Ancak bu konuda kesin bir iddiada bulunmadı.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Neden Yükseliyor? Neden Düşüyor?

Başsavcı Yardımcısı Lisa O. Monaco’ya göre, tutuklamalar ve fon kurtarma, kripto para biriminin siber suçluların umduğu güvenli liman olmayabileceğini gösteriyor. o belirtti

“Dijital anonimliği korumak için nafile bir çabayla, sanıklar, kripto para işlemleri labirenti aracılığıyla çalınan fonları akladılar. Emniyet teşkilatının titiz çalışması sayesinde bakanlık, hangi biçimde olursa olsun parayı nasıl takip edebileceğini ve izleyeceğini bir kez daha gösterdi.”

Piyasa İçin Ne Anlama Geliyor?

Geri kazanılan bitcoinlerin haberleri yayıldıkça, bunun bir düşüş veya yükseliş piyasasını tetikleyebileceğine dair yeterli spekülasyon vardı. Ancak, risk sermayedarı Joseph Young’a göre, sonuç çok daha incelikli olacak ve o kadar basit olmayacak. Ayrıca Bitfinex için uzun bir yasal süreç de dahil olmak üzere birçok faktör nedeniyle piyasada gözle görülür bir etkisi olmayacağını iddia etti.

tweet attı,

“Önemli noktalar:

  • Satılırsa kademeli olarak satılacaktır. (18 ay boyunca aylık 160 milyon dolar)
  • Bu fonların piyasaya ne zaman gireceği belirsiz.
  • Büyük hack’in kurtarılmasından olumlu baskı.
  • Fonları geri almak için uzun bir yasal süreç bekleyin.

…Yani, bunun ne zaman olacağı tamamen havada. Bu süre zarfında, piyasanın bunu fiyatlama olasılığı daha yüksek. Bitcoin için aylık 160 milyon dolar gerçekten çok fazla değil.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu