Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kolombiya Başkan Danışmanı : Bitcoin Yazılımın En Parlak Parçasıdır (Özel Haber)

El Salvador, Bitcoin‘i yasal bir ihale olarak kabul etme niyetini açıklayarak tarih yazdığından beri, Orta ve Güney Amerika bölgesindeki bu konudaki durum değişti.

Paraguay ve Arjantin gibi diğer ülkeler bu fikirle uğraştı, ancak şu ana kadar gerçek bir ilerleme olmadı.

İlgili İçerik : Twitter Beklenmedik Bir Şekilde 140 NFT Yayınladı

Vatandaşları açıkça BTC ile ilgilenen Latam bölgesinden bir başka ülke de Kolombiya. CryptoPotato kısa süre önce ülkenin cumhurbaşkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra ile sohbet etme şansı buldu.

Daha önce bildirildiği gibi , Castro Sierra, popüler Bitcoin düşmanı Peter Schiff‘e karşı çıktıktan sonra kripto topluluğunda bir isim yaptı.

İlgili İçerik : Bitcoin Cüzdanı Oluşturmanın Üç Yolu

Geleceğin En Parlak Yazılım Parçası

Castro Sierra, bir politikacı olmadığını, birincil kripto para birimine bu açıdan yaklaşan Akıllı bir yatırımcı olduğunu açıkladı.

Kariyer yolunun, onu yıllar önce Bitcoin ile tanıştıran yazılım endüstrisi ile derin bir bağlantısı var. Aslında, kripto para biriminden “şimdiye kadarki en parlak yazılım parçası” olarak bahsetti.

İlgili İçerik : Bitcoin Gerçekten Bir Ülkenin Rezerv Parası Olabilir mi ?

Castro Sierra, iddiasını kanıtlamak için son madencilik düzenleme süreçlerine değindi. Çin, BTC madencilerine karşı çıkıp onları kapatmalarını emrettikten sonra, hash oranı bir ayda %50’den fazla düştü. Ağ olması gerektiği gibi tepki verdi ve aktif madencilerin işlerini yapmalarını kolaylaştırdı , kovulanlar göç etti. Böylece hash oranı büyük ölçüde toparlandı.

“Bitcoin’e harika bir açık kaynaklı proje olarak yaklaştım. Bir süre sonra, temsil ettiği parasal yenilikle de ilgilenmeye başladım ve hala her gün inanılmaz yeni şeyler keşfediyorum.”

Jehudi-Castro-Sierra
Jehudi-Castro-Sierra

Kolombiya’da Bitcoin

Castro Sierra, başlı başına bir politikacı olmadığını vurgularken, Kolombiya’daki siyaset sahnesiyle olan bağlantısını da özetledi. Bir başkanlık kampanyasının CTO’su, Bakan Yardımcısı ve şu anda Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olmayı da içeriyor.

İlgili içerik : El Salvador Vatandaşları Bitcoin Yasasını Protesto Etti

Ancak rolünün tamamen teknoloji ve dijital dönüşüm ile ilgili olduğunu açıkladı. Bu iki alanla ilgili çeşitli projelerle Castro Sierra, şu ana kadar elde edilen ilerlemenin bir kısmını özetledi ve ülkenin BTC ve diğer sanal para birimlerine odaklandığını söyledi.

“Şu anda, ana odak noktalarından biri kripto para birimleridir. Borsaların vatandaşlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmasına izin verdiğimiz yenilikçi bir sanal alanımız var. Buradaki fikir, yeniliği teşvik eden ve yatırımı çeken dostane bir düzenlemeye sahip olmak için bu sanal alanda toplanan bilgilerle birlikte.

Castro Sierra ayrıca El Salvador’un BTC’yi benimsemesinden “cesur bir hareket” olarak bahsetti . Bazı potansiyel riskleri kabul etti, ancak nihayetinde “yeni yatırımlar getireceğine” inanıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu