Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kim Kardashian Ve Floyd Mayweather, “Pump And Dump” Dolandırıcılığını Teşvik Ettikten Sonra Sıcak Gündemde

Ünlüler ve EthereumMAX’ın destekçileri, şimdi şirket ve jetonları hakkında yanlış veya yanıltıcı açıklamalar yaparak yatırımcıları yanıltmaktan dava ediliyor, bu da jetonun destekleyicilerinin yatırımcılar hiçbir şey yapmazken muazzam miktarda para kazanmasıyla sonuçlandı.

EthereumMAX’ın Başlangıcı

EthereumMAX ilk olarak 2021’in başlarında, büyük ölçüde Kardashian, Mayweather ve basketbol yıldızı Paul Pierce gibi ünlülerin onaylarıyla yönlendirilen önemli bir yükseliş koşusuna girdiğinde fark edildi. Üçüne de tehlikeli kripto para birimini tanıtmak için önemli miktarda ödeme yapıldı.

Bununla birlikte, ünlü desteğinden başka bir değeri olmayan madalyonun değeri kısa süre sonra düştü ve yatırımcılara neredeyse hiçbir şey ve değersiz bir altcoin bıraktı. Bu arada, EthereumMAX’ın kurucuları, yatırımcıları pahasına önemli miktarda para kazandılar.

Pompa Ve Boşaltma Şeması

Kripto paranın yaratıcılarına ve onu onaylayan ünlülere karşı bir toplu dava açıldı. Dava, bu faaliyetin bir pompala ve boşalt planının parçası olduğunu iddia etti. Bir pompala ve boşalt şeması, bir varlığın değerinin yapay yollarla artırılacağı kripto alanında klasik bir manevradır. Bu yapıldıktan sonra, madalyonun destekleyicileri varlıklarını gizlice satarak büyük karlar elde eder ve ardından varlığın değeri düşer. 14 Mayıs 2021 ile 27 Haziran 2021 arasında EthereumMAX’a yatırım yapan herkes davacı olarak listelendi.

Dikkatinizi Çekebilir: İşte Ripple’ın XRP’yi boşaltan eski yöneticisi hakkında bilmeniz gerekenler

Dava Detayları

Dava, Mayweather ve Pierce’ın geçen yıl Mayıs ayı boyunca EthereumMAX tokenini tanıttığını belirtiyor. Bu, tokenin değerinin önemli ölçüde sıçramasına neden oldu, kesin olarak %632 gibi. Kardashian, madeni paranın değerinin düşmesinden sadece bir gün önce, Haziran ayında madeni parayı tanıtmaya başladı. Kardashian, aşağıdaki gönderiyi Instagram’a koydu ve aktif olarak 250 milyonu aşkın takipçisine coin’in tanıtımını yaptı,

“KRİPTO İÇİNDEKİLER MİSİNİZ???? BU FİNANSAL TAVSİYE DEĞİL, ARKADAŞLARIMIN ETHEREUM MAX TOKEN HAKKINDA SÖYLEDİKLERİNİ PAYLAŞIYORUM!”’

Kardashian, gönderinin ücretli bir tanıtım olduğuna dair bir feragatname koymuş olsa da, yine de normal bir gönderi olarak okundu. Davada ayrıca Morning Consult tarafından yapılan ve Kardashian’ın kripto parayı onaylamasının değeri üzerinde önemli bir etkisi olduğunu gösteren ve her 3 kripto sahibinden 1’inden fazlasının gönderisini görüntülediği bir ankete atıfta bulunuluyor.

EthereumMAX Çöküşü

Altcoini tanıtan gönderisinden sadece bir gün sonra, EthereumMAX çöktü, madeni para 0.000000017 $’a düştüğü için değeri %98’in üzerinde düştü. Dava, madalyonun destekçilerinin, değerleri düşmeden önce tokenlerini sattıklarını belirtiyor; bu, cüzdan adreslerini gizli yapmadıkları için doğrulanabilir bir iddia.

Büyüyen Bir Sorun

Ünlülerin bariz bir şekilde tehlikeli altcoinleri satması sorunu, kripto alanı için yeni bir baş ağrısı haline geldi. Birkaç yorumcu, uygulamayı eleştirdi ve zaten olmadıysa, eğilimin kontrolden çıkabileceğini belirtti. Kardashian’ın Instagram gönderisi, o sırada İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) başkanı tarafından da işaretlendi,

“Bu belirtecin bir aldatmaca olup olmadığını söyleyemem. Sosyal medya fenomenleri, dolandırıcılar tarafından, saf spekülasyonların arkasına yeni jetonları pompalamalarına ve boşaltmalarına yardımcı olmak için rutin olarak ödenir. ”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu